Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

İSTANBUL’U BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE!

3 yıl önce
918 kez görüntülendi

İSTANBUL’U BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE!

Merkez Hakem Kurulu’nun son atamasıyla göreve gelen Yaşar Filiz başkanlığındaki İstanbul İl Hakem Kurulu, çözüm bekleyen çok sayıda sorun olmasına karşın sessizliğini henüz bozmadı.

Bugün üç büyük kulübün U21 takımları arasında düzenlenen dostluk turnuvasında Futbol Federasyonu’na bağlı olmayan hakemlerin görev yapması üzerine oklar Bölgesel Hakem Kurulu ve İl Hakem Kurulu’na çevrilirken birçok BAL ve SAL takımının kendi aralarındaki hazırlık maçlarında da vizesiz hakemlerin görev yaptığı bilgisine ulaşıldı. Konuyla ilgili tartışmalar sürerken Türk hakemliğinin lokomotifi konumundaki İstanbul’la ilgili çok daha vahim bilgiler gelmeye devam ediyor.

U21 Ligi’nde önümüzdeki hafta, BAL ve amatör liglerde de birkaç hafta içerisinde başlayacak sezon öncesi klasman hakemlerinin seminer ve atletik testleri 13 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Ancak bu önemli koşu öncesi başta İstanbul İl Hakem Kurulu Başkanı Yaşar Filiz olmak üzere çok sayıda önemli ismin hala tatilde olması kafalarda soru işaretleri yaratıyor. Atletik testlerin yapılacağı sahanın henüz belli olmadığı öğrenilirken bu konu teste katılacak hakemler arasında endişeye yol açıyor. Buna karşın İl Hakem Kurulu Başkanı Yaşar Filiz’in memleketinde, Bölgesel Hakem Kurul Üyesi Adil Uçankan’ın ise Marmaris’te tatilde olduğu belirtiliyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Süper Lig ve A Klasman Hakemleri için gerçekleştirilen atletik testlerin de Maltepe’deki atletizm pistinde yapılacağı açıklanmış ancak yaşanan büyük belirsizliklerin ardından hakemler Anadolu Hisarı’ndaki Spor Akademisi Sahası’nda testlere girmişti. Bu gelişme üzerine konuyla ilgili bir açıklama beklenen Merkez Hakem Kurulu 1. Bölge Sorumlusu Ahmet Erdoğan’ın ise hafta sonu tatilini değerlendirmek üzere bir TFFHGD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesiyle birlikte Kıbrıs’ta bulunduğu iddia edildi. Atletik testlerin yanı sıra İstanbul’daki İl Hakemlerinin sezon boyu antrenman yapacağı sahanın henüz belli olmaması, Anadolu yakasındaki hakemlerin antrenman yaptıkları Maltepe Sahil Atletizm Pisti’ne alınmamaları da camia içerisinde büyük sorunlara yol açacak gibi görünüyor.

Öte yandan yine İl Hakem Kurulu’nun atanmasından sonra gerçekleştirilen görev dağılımı da dikkat çekiciydi. Yaşar Filiz başkanlığındaki İHK’de Başkanvekili ve Atama Sorumlusu olarak yıllarca Süper Lig’de yardımcı hakemlik yapan, bir süredir de Klasman Gözlemcisi sıfatıyla Türk hakemliğine hizmet eden Murat Şahin’in yerine Osman Yiğit Uzer’in görevlendirilmesi İstanbul’daki hakemler arasında büyük bir şaşkınlığa ve üzüntüye yol açtı. Tatilde olduğu için yeni kuruluyla bir toplantı yapmadan görev dağılımını gerçekleştiren ve Whatsapp üzerinden üyelerine tebliğ eden İHK Başkanı Yaşar Filiz’in resmi açıklama yapılana kadar görev dağılımında değişikliğe gidip gitmeyeceği merakla bekleniyor.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık