Reklam
DOLAR: 9.31 TL
EURO: 10.8 TL

HAKEMLERİMİZDEN VAR’A DESTEK !

3 yıl önce
526 kez görüntülendi

HAKEMLERİMİZDEN VAR’A DESTEK !

Türk Hakemliğinin iki önemli ismi Cüneyt ÇAKIR ve Fırat AYDINUS ,Bein Sports Haber’e çok tartışılan VAR sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, VAR sistemine sahip çıktılar.

 

Yöneltilen soru üzerine Cüneyt Çakır ;

Süper Kupa finalindeki pozisyon için , “VAR hakemleri bana pozisyon kırmızı kart git izle demiş, bense hayır siz karışmayın sorumluluk bende. Demişim. Bu tarz haberler kesinlikle uydurmadır. Zaten kayıtlar mevcut dileyen , isteyen dinleyebilir.

 

Egosu var böyle kararlar veriyor gibi söylemler çok yanlış. Benim egom olsa Dünya Kupasında Arjantin Nijerya müsabakasında gidip pozisyonu dahi izlemezdim. Burada da gidip izlemezdim. Bu tür çıkan haberlere kimsenin inanmamasını rica ediyorum.

 

Ben en başından beri VAR sistemini savunuyorum. Futbol için çok adaletli bir sistem. Birkaç haftadan sonra herkesin alışacağını düşünüyorum. Türk futbolunu ileriye taşıyacağına inancım tam. “ şeklinde konuştu.

VAR sistemi hakkında Fırat Aydınus ise ;

“Var’ın bize kazanımlarını sezon sonu istatiksel olarak tam anlamıyla göreceğiz. Sezon içerisinde hepimize katkılarını hep beraber yaşayıp göreceğiz.

Cüneyt hoca bütün arkadaşlara tecrübelerini yeterince aktarıyor. Bir yıldır hazırlandığımız VAR sistemine, bütün Hakem ve Yardımcı Hakemler olarak bu sistemin Türk Futbolu’na katkısı olacağına gönülden inanıyoruz. Hazırlığımızı yaptık , sistemi layıkıyla uygulayacağız. “ dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık