Reklam
DOLAR: 9.31 TL
EURO: 10.8 TL

‘DÜRÜST’ BİR TRANSFER GÖRÜŞMESİ!

3 yıl önce
499 kez görüntülendi

‘DÜRÜST’ BİR TRANSFER GÖRÜŞMESİ!

 

Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Emre Akbaba’nın Galatasaray’a transfer sürecini anlatırken bir detay futbolseverlerin büyük tepkisine neden oldu.

 

Transfer döneminin en tartışmalı isimlerinden Emre Akbaba hakkında, birkaç hafta önce ilk olarak Fenerbahçe’yle anlaştığı yönünde haberler çıkmış ancak yıldız futbolcu birkaç gün sonra Galatasaray’a imza atmıştı. Bu olaylı transferin detaylarını Beyaz TV’de katıldığı bir programda açıklayan Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, dikkat çekici bir detaya yer verdi.

 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Emre için yaptığı teklifi az bulduklarını dile getiren Çavuşoğlu, ardından Galatasaray Kulübü Yöneticisi Abdürrahim Albayrak’ın transfer görüşmeleri için kendisini davet ettiğini belirtirken görüşmeye gittiğinde Albayrak’ın yanında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Ali Dürüst’ün de olduğunu açıkladı. Dürüst’ün de olduğu masada transfer görüşmelerinin gerçekleştirildiğini ve Galatasaray cephesinin Emre Akbaba için teklifini sunduğunu dile getiren Çavuşoğlu, ilerleyen süreçte transferin gerçekleştiğini belirtti.

FUTBOLSEVERLERDEN TFF’YE TEPKİ

 

Türk futbolunun son dönemdeki gözde isimlerinden biri olan Emre Akbaba’nın Galatasaray’a transferi için TFF Başkanvekili Ali Dürüst’ün devreye girmesi, spor kamuoyunun büyük tepkisine yol açtı. Daha önce Galatasaray Kulübü’nde uzun yıllar yöneticilik yapan Dürüst’ün artık federasyon yöneticisi sıfatıyla tüm takımlara ve ülke futboluna hizmet etmesi gerektiğini belirten futbolseverler, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in Dürüst’e konuyla ilgili yaptırımlarda bulunması için çağrı yaptı. Özellikle Beşiktaş ve Fenerbahçeli taraftarlar, sosyal medyada #AliDürüstistifa etiketiyle binlerce mesaj göndererek Türkiye Futbol Federasyonu’nu göreve davet etti.

 

ÜLKEMİZDE BUNLAR NORMAL

 

Öte yandan ülkemizde futbolu yöneten isimlerin bu tür konularla gündeme gelmesi oldukça normal karşılanıyor. Bilindiği gibi daha önce de Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı bu görevinin yanı sıra Üst Klasman Gözlemciliği de yaptığı sırada Antalyaspor’un Fenerbahçe’den transfer ettiği Semih Şentürk’ün imza törenine katılmıştı. Sarı-lacivertli ekibe olan sempatisiyle bilinen Arıcı’nın Semih’in transfer sürecinde de rol oynadığı iddia edilmişti. Tecrübeli futbolcu için düzenlenen imza töreninde Antalyaspor’un o dönemki başkanı Gültekin Gencer’in hemen yanında oturan ve kameralara oldukça mutlu pozlar veren Arıcı’nın hem TFFHGD Genel Başkanı hem de Üst Klasman Gözlemcisi olduğu dönemde böyle bir törende ve transfer sürecinde yer alması kısa süreli tepkilere neden olsa da ardından unutulmuştu. Dolayısıyla futbolseverlerin Ali Dürüst vakasını da kısa sürede hafızalarından silmesi bekleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık