Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

TFF İL TEMSİLCİSİ: “SORUŞTURMA AÇILACAK!”

2 yıl önce
1.133 kez görüntülendi

Geçtiğimiz hafta İl Hakem Kurulu tarafından vizesiz hakemlere maç yönettirildiği iddiasıyla gündeme gelen İstanbul’da yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Amatörlig.net isimli internet sitesinin iddiasına göre çok sayıda hakem, İl Hakem Kurulu’nu CİMER ve Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etti. Savcılığın bu şikayetleri değerlendirip soruşturma başlatması halinde ise İstanbul’da oynanan çok sayıda amatör maçın iptal edilebileceği belirtildi.

İHK BAŞKANI OKLARIN HEDEFİNDE!

Söz konusu haberde yer alan iddiaya göre sezon başından beri yaşanan usulsüz maç atamaları ve evrakta sahtecilik gibi çok sayıda suçun baş sorumlusu İstanbul İl Hakem Kurulu Başkanı Yaşar Filiz. Geçtiğimiz hafta ortaya atılan iddiaları hiçbir mecradan yalanmayan Filiz’le birlikte bir İHK üyesinin de söz konusu usulsüzlüklerden haberdar olduğu, işin mutfağında bulunduğu öne sürüldü. Yine aynı haberde yer alan bir başka detayda ise çok sayıda vizeli ve vizesiz hakemin aralarındaki 80 TL’lik (bir maç ücreti) para transferleriyle ilgili dekontların bulunduğu ifade edilirken bir hakemin “Bana ‘bu maça senin adını yazdık’ diyen İstanbul İl Hakem Kurulu Başkanı Yaşar Filiz’dir” diye itirafta bulunduğu da iddia edildi. Böylelikle İHK Başkanı Filiz’in birçok hakemin kaderiyle oynadığı da vurgulandı.

İL TEMSİLCİSİ: “SORUŞTURMA AÇILACAK!”

Ayrıca İstanbul’da geçtiğimiz hafta sonu oynanan bazı U12 maçlarıyla ilgili de vahim gelişmeler yaşandığı bilgisi aktarıldı. Amatorlig’in edindiği bilgilere göre kurulla bağı olan bir grup, bazı eski hakemleri arayarak U12 maçlarıyla alakalı “Gel maç yönet, 80 TL hesabına yatsın” dedi. Bu teklifin yapıldığı kişiler arasında faal gözlemcilerin dahi olduğu, ayrıca vizesiz hakemlerin Akademi Ligleri’ne ve 1. Amatör Lig maçlarına çıktığı iddiasının olduğu da haberde yer aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu iddialarla ilgili henüz soruşturma başlatmadığı kaydedilirken TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür’ün ise konuyla alakalı olarak “Soruşturma açılacak, bir komisyon kurulacak, bunlar çok ciddi iddialar” cümlelerine yer verildi.

VAHİM İDDİA: HAKEMDEN FUTBOLCUYA TEHDİT!

Öte yandan yine Amatörlig’in haberine göre ismi ve çıktığı maç belirtilmeyen bir hakemin, yönettiği karşılaşmada gol yiyen takımın oyuncusuna önce argo konuştuğu ardından da “Ben sivil polisim, sizi gece yatağınızdan aldıracağım” dediği iddia edildi. Tehdide maruz kalan takımın teknik direktörünün maçtan hemen sonra soluğu TFF İstanbul İl Temsilciliği’nde aldığı belirtilirken konunun İl Tertip Komitesi, İl Hakem Kurulu ve MHK 1. Bölge Sorumlusu’na da ulaştığı bildirildi. Kulübün de konuyu Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’na şikayet ettiği aktarıldı. Ancak yine söz konusu haberde yer alan iddiaya göre bu tehdidi savuran hakem, polis değil. ‘Mağdur’ sıfatıyla olayın tarafı olan kulübün de bu gerçeği bildiği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne şikayette bulunacağı belirtildi. Bu durumda kendisi de eski bir hakem olan İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın da konuya müdahil olacağına ve kendisini polis olarak tanıtarak futbolcuyu tehdit eden hakem hakkında işlem yaptırabileceğine dikkat çekildi.

(Kaynak: Amatorlig.net)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık