Reklam
DOLAR: 9.31 TL
EURO: 10.8 TL

BÜLENT YILDIRIM İSTANBUL’DA!

2 yıl önce
870 kez görüntülendi

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından geçtiğimiz hafta duyurusu yapılan yeni eğitim programı 20 Kasım Salı günü başlıyor.

MHK Üyeleri ve eğitimcileri ile öncelikle FIFA Hakemleri olmak üzere tecrübeli Süper Lig Hakemleri tarafından 81 ili kapsayan 13 il merkezinde B Klasman, C Klasman ve Bölgesel Hakemlere farklı bir eğitim programı uygulanacak, bu program ilerleyen haftalarda aynı kategorideki yardımcı hakem ve gözlemcilere de tekrarlanacak. TFF’den konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre yarın başlayacak, “12.Kural, Elle Oynamalar, Ofsayt, Çatışma Yönetimi, Yer Alma, Bariz Gol Şansının Engellenmesi ve Umut Vaad Eden Atağın Engellenmesi” konu başlıklarını kapsayan eğitim programı Avrupa ve Türkiye liglerinden toplam 105 video gösterimi ile yaklaşık beş saat sürecek. Eğitimin ardından katılımcı hakemler yazılı sınava tabi tutulacak.

Eğitim Talimatı için TIKLAYIN!

İstanbul’daki Eğitimi Bülent Yıldırım Verecek

Açıklanan takvime göre ülke genelindeki eğitimlerin ilki yarın saat 10.00’da İstanbul’da, TFFHGD İstanbul Şubesi binasında verilecek. İzmir merkezli eğitim de yarın 13.00’te başlayacak. Hakem sayısının bir hayli fazla olduğu 1. Bölge’de yarınki eğitime katılacak 40 ismin dışında kalan 38 hakem için 4 Aralık Salı günü 13.00’te yine İstanbul’da aynı eğitim tekrar verilecek. Diğer merkezlerdeki eğitimler 21 Kasım Çarşamba, 27 Kasım Salı ve 4 Aralık Salı günleri uygulanacak.

Eğitim Takvimi İçin TIKLAYIN!

Eğitime Katılacak Hakemlerin Listesi İçin TIKLAYIN!

Öte yandan alınan duyumlara göre 20 Kasım Salı günü İstanbul’daki klasman hakemleri için gerçekleştirilecek eğitim geçtiğimiz yıllarda FIFA kokartı takmış tecrübeli Süper Lig Hakemi Bülent Yıldırım tarafından verilecek. Ankara Bölgesi hakemi olan Yıldırım’ın bu eğitim için İstanbul’a geldiği ve yaklaşık 5 saat boyunca İstanbul hakemlerine yukarıda belirtilen kurallarla ilgili bilgilerini aktaracağı öğrenildi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık