Reklam
DOLAR: 9.31 TL
EURO: 10.8 TL

FIFA LİSTESİ RESMEN AÇIKLANDI

2 yıl önce
492 kez görüntülendi

Hakem Dünyası’nın 8 Aralık’ta takipçilerine duyurduğu 2019 yılı FIFA listesi TFF tarafından resmen ilan edildi.

Federasyondan yapılan yazılı açıklamada Süper Lig Hakemleri, Süper Lig Yardımcı Hakemleri, A Klasman Hakemleri, A Klasman Yardımcı Hakemleri ile Süper Lig Gözlemcileri’nin katılacağı Kış Semineri’nin, 3-11 Ocak 2019 tarihlerinde Antalya Belek’teki Calista Luxury Resort Otel ile Titanic Otel’de yapılacağı duyurulurken seminerde İtalya MHK Başkanı ve UEFA Eğitimcisi Nicola Rizolli, UEFA Hakem Eğitimcisi Danimarkalı Jorn West Larsen, UEFA Yardımcı Hakem Eğitimcisi Portekizli Bertino Miranda’nın da yer alacağı belirtildi.

KOKART TÖRENİ 7 OCAK’TA

1 Ocak 2019’dan itibaren geçerli olacak FIFA kokartlı hakemler listesinde bulunan hakemler için düzenlenecek kokart töreninin de 7 Ocak 2019 Pazartesi günü Calista Luxury Resort Otel’de saat 11.00’de gerçekleştirileceği bilgisi paylaşıldı. Bununla birlikte seminer kapsamında Süper Lig Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri ile A Klasman Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri için FIFA Atletik Testi uygulanacağı da ifade edildi.

HAKEM DÜNYASI 20 GÜN ÖNCE DUYURMUŞTU

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan FIFA hakemleri listesinde bu yıla göre bir değişiklik yapıldı. Hakem Dünyası’nın 8 Aralık’ta “İşte Yeni FIFA Listesi” başlığıyla okurlarına duyurduğu gibi Alper Ulusoy FIFA kokartını kaybetti. İzmir Bölgesi Hakemi Ulusoy’un yerine Denizli Bölgesi Süper Lig Hakemi Ümit Öztürk’ün 2019’da FIFA kokartı takacağı resmen açıklandı. Yardımcı hakem listesinde ise yine Hakem Dünyası’nın haftalar önce bilgisini verdiği gibi sezon içinde MHK’nin iki koşusunda da başarısız olan ve Süper Lig’de sezon başından bu yana maç alamayan Ekrem Kan’ın yerine İzmir Bölgesi Süper Lig Yardımcı Hakemi Cevdet Kömürcüoğlu yer aldı. İşte Hakem Dünyası’nın 8 Aralık’ta duyurduğu, TFF’nin de bugün resmi açıklamayla doğruladığı 2019 yılı FIFA listesi:

FIFA HAKEMLERİ: Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Mete Kalkavan, Ali Palabıyık, Halil Umut Meler, Ümit Öztürk

FIFA YARDIMCI HAKEMLERİ: Bahattin Duran, Tarık Ongun, Mustafa Emre Eyisoy, Kemal Yılmaz, Ceyhun Sesigüzel, Kerem Ersoy, Esat Sancaktar, Serkan Olguncan, İbrahim Çağlar Uyarcan, Cevdet Kömürcüoğlu

2019 yılı FIFA Listesi’nde yer alan tüm hakemlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık