Reklam
DOLAR: 9.31 TL
EURO: 10.8 TL

“ÇAKIR, DÜNYANIN EN İYİ 3 HAKEMİNDEN BİRİ”

2 yıl önce
573 kez görüntülendi

Antalya’da düzenlenen MHK Kış Eğitim Semineri kapsamında gerçekleştirilen Kokart Töreni’nde bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Türk hakemliğiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Aktif sporculuk yaşamında elde ettiği büyük başarılar sonrası “Asrın Güreşçisi” unvanına layık görülen Yerlikaya, FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır hakkında da övgü dolu sözler sarf etti.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın konuşmasında öne çıkan notlar şu şekilde:

“6222’DE DEĞİŞİM YAŞANACAK!”

“6222’de değişim ve dönüşüm yaşanacak. Hem İçişleri hem Adalet hem Gençlik Spor Bakanlığımız birlikte çalışıyor. Göğsünde Al bayrağı olan birisine küfür etmek bence de yanlış. Hakemimiz sahaya girer; gördüğünü çalar. Ama diğer bir arkadaşımız, saha dışında olan bir arkadaşımız o hakem arkadaşın verdiği kararın yanlış olduğunu savunur; bu, toplumda infial yaratır. Birbirimizi eleştirmeyelim. Kurt ağacın içindedir. Önce kapımızın önünü temizleyelim. Tepkiler karşısında hep birlikte dik duralım. Hakem demek adalet demek, hakemin tarafı yoktur. Belki iç dünyasında bir kulübü sever; sempati tutar.Birbirimize karşı adil olacağız. Spor yaparken kendimize bahane arar; suçu hakeme yüklerdik. Bunları yaşadık. İşiniz zor. Ama işiniz güzel. Adalete teslim olabilmek, adaletin kılıcı olabilmek çok önemli. Allah yolunuzu açık etsin. Rabbim büyük başarılara imza atmayı nasip etsin. 

“CÜNEYT ÇAKIR EN İYİ 3 HAKEMDEN BİRİ”

“Cüneyt hocam dünyadaki ilk üç hakemin içerisinde. İnşallah hepiniz bu sıralamalarda olursunuz. Büyük başarılara imza atarsınız.”

“Ben Yusuf Ağabeyimi tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Herkes eleştirecek ama biz doğruyu yapacağız. Sizler hepiniz maçı izliyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanımız an be an cep telefonundan maçları takip ediyor. Her anı, her pozisyonu tek tek inceliyor. Sonuçlara bakıyor. İnşallah Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başkanımın da söylediği gibi bu şikâyetleri engelleyeceğiz. Türk futbolunu hep beraber kaliteye taşıyacağız. Hepinizi tebrik ediyorum, başkanımı tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık