Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

YAZARIMIZ ÜNAL AÇIKLADI: MHK, RİVA’DAN AYRILIYOR!

2 yıl önce
687 kez görüntülendi

Kıymetli yazarlarımızdan Ömer Faruk Ünal, TGRT Haber’de yayımlanan “Maç Yeni Başlıyor” programında oldukça önemli bir iddia ortaya attı.

Her hafta yorumcu olarak katıldığı programda hakem dünyasıyla ilgili birbirinden önemli bilgiler veren, değerlendirmelerde bulunan Ömer Faruk Ünal, bu hafta da gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Ünal, Merkez Hakem Kurulu’nun Riva’daki Türkiye Futbol Federasyonu yönetim merkezinden ayrılacağını ve Beylerbeyi’ne taşınacağını açıkladı. Kulüp başkanlarının her hafta hakem kararlarıyla ilgili TFF’nin kapısını çaldığını ve aynı yerde bulunan MHK’nin de anında olaylara müdahil olduğunu anlatan Ünal, bunun önüne geçmek ve Türk hakemliğini daha bağımsız bir hale getirmek için böyle bir karar alındığını belirtti. Buna göre bundan sonra Türk hakemliğinin yönetim merkezi Beylerbeyi olacak, Süper Lig Hakemleri başta olmak üzere her türlü eğitim ve antrenman çalışmaları Riva yerine Beylerbeyi’nde gerçekleştirilecek.

Ömer Faruk Ünal, bundan yaklaşık bir yıl önce Türkiye Gazetesi’nde yayımlanan “Kulüp Başkanları Riva’yı mesken tuttu!” başlıklı köşe yazısında bu konuya değinmiş ve kulüp başkanlarının hakem notlarını etkilemesini eleştirmişti.

İşte o yazı:

Yazı linki: https://m.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/omer-faruk-unal/601842.aspx

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç da 14 Şubat’ta düzenlediği basın toplantısında Merkez Hakem Kurulu’nun TFF Yönetim Kurulu ile aynı merkezde bulunmasının yanlış olduğuna değinmiş, MHK’nin bağımsız bir merkeze taşınması gerektiğini söylemişti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık