Reklam
DOLAR: 9.31 TL
EURO: 10.8 TL

Hakeme vuran futbolcuya ibretlik ceza !

2 yıl önce
209 kez görüntülendi

Hakeme vuran futbolcuya ibretlik ceza !
Reklam

Amatorlig.net ‘in yaptığı habere göre Hakemi darp eden futbolcuya hapis cezası ve 1 yıl süreyle spor alanlarına giriş yasağı verdi.

 

İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi, Kulaksız Okspor-Yeni Ortabayır genç takım maçında Hakeme vuran 20 yaşındaki futbolcuya, hapis cezası ve bir yıl süreyle spor alanlarına giriş yasağı verdi.

 

10 Ocak 2018 Çarşamba günü Beyoğlu Stadında oynanan Okspor-Yeni Ortabayır maçının son dakikasında Oksporlu 4 forma numaralı futbolcu Rıfat Arslan maçın Hakemi Ahmet Tunç Şen’e arkasından koşarak yumruk atmış, Hakem, Saha Komiseri Bilgin Özgülüş ve Hakem Gözlemcisi Şaban Esen ile birlikte Aynalıkavak Haliç Polis Merkezi’ne giderek kendisine saldıran futbolcudan şikayetçi olmuş, daha sonra ise Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinden darp raporu alarak şikayetçi olmuştu.

Bu olayın mahkemesi dün İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Mahkemeye, Hakem Ahmet Tunç Şen, sanık Rıfat Arslan, Davacı Hakemin Vekili Yener İnci (Hakem), Tanık (Yardımcı Hakem) Mustafa Karaman ve Tanık (Yardımcı Hakem) Kadir Topkaya katıldı. Hakemi darp eden ve hakkında ‘kasten yaralama’ davası açılan 1999 doğumlu Kulaksız Oksporlu futbolcu Rıfat Arslan, Hakeme vurmadığını ve tribünden arkadaşlarının sahaya girerek hakemin üzerine yürüdüklerini iddia etti. Hakem Ahmet Tunç Şen ise, sahaya seyircilerin girmediğini ve stadın yapısının dışarıdan oyun alanına girecek şekilde olmadığını iddia etmekle birlikte futbolcu Rıfat Arslan kendisine vurduğunu savundu. Şahitleri ve sanık ile Davacıyı dinleyen Hakim, futbolcu Rıfat Arslan’a önce 4 ay hapis cezası verdi. Hakemin maç yönetirken kamu görevlisi sayılması sebebiyle bu cezayı 6 aya yükseltildi. Neticede, Sanığın duruşmadaki iyi hali nedeniyle 5 aylık bir hapis cezası verilmesine karar verdi. Hükmün açıklanmasını geri bırakan Hakim, futbolcu Rıfat Arslan’a 5 yıllık denetim süresi verdikten sonra, 6222 Sayılı Yasa gereği sanığın spor müsabakalarını ve antrenmanlarını izlemesinin yasaklanmasına, 1 yıl süre ile spor alanlarına giriş yasağına ve maç günleri en yakın karakola giderek imza atmasına karar verdi.

Oksporlu futbolcu Rıfat Arslan’ın bu karara 7 gün içinde itiraz etme hakkı bulunuyor.

 

Kaynak : Amatorlig.net

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık