Reklam
DOLAR: 9.31 TL
EURO: 10.8 TL

PROF. DR. ALİ KIZILET GÖREVDEN ALINDI !

2 yıl önce
309 kez görüntülendi

PROF. DR. ALİ KIZILET GÖREVDEN ALINDI !
Reklam

Merkez Hakem Kurulu, 10 yıldır aralıksız görev yapan Fiziksel Gelişim Uzmanı Prof. Dr. Ali Kızılet’le yollarını ayırdı.
2009 yılından bu yana MHK bünyesinde üst klasman ve klasman hakemlerinin fiziksel performanslarının geliştirilmesi, atletik testlerinin gerçekleştirilmesi gibi konularda ekibiyle birlikte çalışan Prof. Dr. Kızılet’in görevine ani bir kararla son verildi. Hakem Dünyası olarak daha önce yaptığımız bir haberde hakemlerin, Ali Kızılet ve kızı Tuğba Kızılet Bozdoğan yönetimindeki koşu ekibinin bazı tutumlarından rahatsız olduğunu bildirmiştik. Ancak alınan bilgilere göre Kızılet’in görevine son verilme nedeni, hakemlerin bu şikayetleri ya da düşük performansları değil.
Sosyal medyada dolaşan iddialara göre MHK’nin Ali Kızılet’le yollarını ayırmasının altında başka sebepler yatarken bunların gerçeği ne kadar yansıttığı ise bilinmiyor. Ligin ortasında aniden alınan bu kararın altında hangi gerekçelerin yattığı merak ediliyor.
Öte yandan Ali Kızılet’le yollarını ayıran MHK’nin, ortaya atılan iddialar sebebiyle yine koşu ekibinden sorumlu kızı Tuğba Kızılet Bozdoğan ve damadı Süper Lig Yardımcı Hakemi Yusuf Bozdoğan’la ilgili de yaptırım kararı alması bekleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık