Reklam
DOLAR: 9.31 TL
EURO: 10.8 TL

KADIN HAKEM KOŞTU, YUSUF BOZDOĞAN KOŞAMADI!

1 yıl önce
273 kez görüntülendi

KADIN HAKEM KOŞTU, YUSUF BOZDOĞAN KOŞAMADI!
Reklam

Merkez Hakem Kurulu’nun Üst Klasman Hakem ve Üst Klasman Yardımcı Hakemler için Antalya’da düzenlediği Kış Semineri, atletik testlerle sona erdi.
5-9 Ocak tarihleri arasında Antalya Belek’teki Calista Otel’de gerçekleştirilen MHK Kış Semineri kapsamında Çarşamba günü sabah seanslarında hakemler fiziksel müdahaleler, elle oynamalar, penaltı kararları ve VAR müdahaleleri üzerinde dururken, yardımcı hakemler de ofsayt konusunda çalışmalar yaptı. Seminerin öğleden sonraki bölümünde Üst Klasman Yardımcı Hakemlerine FIFA atletik testi uygulandı.
4 TECRÜBELİ İSİM TESTİ GEÇEMEDİ
Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda gerçekleştirilen FIFA Atletik Testi’nde Üst Klasman Yardımcı Hakemlerinin büyük çoğunluğu başarılı olurken 4 isim testi geçemedi. Koşular sırasında talihsiz bir sakatlık yaşayan Ordu Bölgesi ÜKYH Uygar Bebek’in yanı sıra İzmir Bölgesi’nden Ekrem Kan, Ankara’dan Asım Yusuf Öz ve İstanbul’dan Yusuf Bozdoğan atletik testi tamamlayamayan diğer isimler oldu.
KOŞU EKİBİ DEĞİŞTİ, BOZDOĞAN KOŞAMADI
Uzun yıllardır MHK bünyesinde Fiziksel Gelişim Uzmanı olarak görev yapan ve atletik testlerden sorumlu isim olan Prof. Dr. Ali Kızılet’in görevden alınmasının ardından geçtiğimiz günlerde Çağatay Şahan, yeni ekibiyle birlikte bu göreve getirilmişti. Prof. Dr. Ali Kızılet’in görevi birlikte yürüttüğü kızı Tuğba Kızılet Bozdoğan’la evli olan Yusuf Bozdoğan’ın koşu ekibi değiştikten sonra girdiği ilk atletik testte başarısız olması dikkatlerden kaçmadı.
MÜRVET YAVUZTÜRK BAŞARILI OLDU
Öte yandan FIFA Kadın Yardımcı Hakemi Mürvet Yavuztürk de Üst Klasman Yardımcı Hakemleri ile birlikte teste girdi. Daha önce sezon arasında yapılan testlerde erkek hakemler için uygulanan sürelerde koşarak TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de görev yapmaya hak kazanan, her iki ligde de birer maça çıkan Yavuztürk, bu kez FIFA Atletik Testi’ni başarıyla tamamladı. Yavuztürk böylece Süper Lig ve 1. Lig maçlarında görev alma şansı yakalarken kadın hakemlerin başarısına önem gösteren MHK’nin ikinci yarıda bu konuda nasıl bir politika izleyeceği merakla bekleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık