Reklam

TFF’DE KIZIYLA BİRLİKTE ÇALIŞAN ARICI’DAN “AHBAP-ÇAVUŞ” ÇIKIŞI

1 yıl önce
161 kez görüntülendi

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı, Ordu hakemlerinin düzenlediği kokart gecesine katıldı.

Ordu İl Hakem Kurulu ve TFFHGD Ordu Şubesi tarafından il hakemliğine terfi eden hakemler için organize edilen kokart gecesine katılmak üzere Ordu’ya giden Arıcı, eşi ve kızıyla birlikte, geçtiğimiz ay ölümüyle tüm Türkiye’yi yasa boğan Ceren Özdemir’in mezarını da ziyaret etti. Ordulu kadın hakemlerin de yer aldığı ziyarete TFFHGD Antalya Şube Başkanı Melahat Öğretmenoğlu da katıldı.

“HERKES AHBAP-ÇAVUŞ İLİŞKİSİNİ KONUŞUYOR”

Beraberindeki heyet ve Karadeniz illerinin dernek ve kurul başkanlarıyla birlikte Ordu hakemleri için düzenlenen kokart gecesine katılan Genel Başkan Arıcı, törende dikkat çeken bir konuşma yaptı. Kürsüden Merkez Hakem Kurulu’na seslenen Arıcı, bir süredir tüm ülkeyi karış karış dolaştığını anımsatarak “Gittiğim her yerde babadan oğula hakemlik saltanatı ve ahbap-çavuş ilişkisi konuşuluyor” dedi. MHK’nin konuyla alakalı üzerine düşeni yapması gerektiğine dikkat çeken Arıcı, “Aynı kategoride hem baba hem de oğulun olması ne derece doğru? Bu durumdan bizler de son derece rahatsızız” diye konuştu.

KIZIYLA AYNI ÇATI ALTINDA GÖREV YAPIYOR…

Camianın kanayan yarası olan “ahbap-çavuş” ilişkisine doğru bir şekilde temas eden Abdurrahman Arıcı’nın bu açıklamaları takdir toplasa da olayın bir başka boyutu, büyük bir tezadı tüm açıklığıyla ortaya koydu. TFFHGD Genel Başkanlığının yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde Temsilciler Kurulu Başkanı olarak görev yapan Abdurrahman Arıcı’nın kızı Buse Arıcı da TFF Dış İlişkiler Kurulu Üyesi. Geçtiğimiz haziran ayında Nihat Özdemir başkanlığındaki yeni TFF yönetimi göreve başladıktan sonra bu konuyla ilgili birçok iddia ortaya atılmış ve Abdurrahman Arıcı’nın, kızı Buse Arıcı’yı TFF Dış İlişkiler Kurulu Üyeliğine aldırmak için büyük çaba sarf ettiği öne sürülmüştü. Bu arada Buse Arıcı’nın sosyal medyada yayılan bir videosunda Fenerbahçe’nin rakiplerine ağır küfürler ettiği görülmüş ve büyük tepki toplamıştı. Hal böyleyken, kızıyla aynı çatı altında görev yapan Arıcı’nın “Gittiğim her yerde ahbap-çavuş ilişkisi konuşuluyor” çıkışını yapması, camia içinde birçok kişi tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Hakem camiasının birçok mensubu, Arıcı’ya “Baba-kızın aynı Federasyonda görev yapması ne kadar etik, ne derece doğru?” sorusunu yöneltti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık