Reklam
DOLAR: 9.31 TL
EURO: 10.8 TL

Hakem Dünyası duyurmuştu: Kulüp başkanları, MHK ile buluştu

1 yıl önce
171 kez görüntülendi

Hakem Dünyası duyurmuştu: Kulüp başkanları, MHK ile buluştu
Reklam

 

Geçtiğimiz hafta Hakem Dünyası’nın sizlere duyurduğu toplantı kararının ardından Kulüpler Birliği ile Merkez Hakem Kurulu, bugün Türkiye Futbol Federasyonu’nda bir araya geldi.

 

Bu önemli toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kulüpler Birliği ve aynı zamanda Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ile Süper Lig kulüplerinin başkanları ve temsilcileri,  Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, MHK Başkanvekili Oğuz Sarvan ve TFF Hakem İşleri Müdürü Barış Şimşek katıldı.

Toplantıda Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp ve Başkanvekili Oğuz Sarvan ile Hakem İşleri Müdürü, aynı zamanda VAR Koordinatörü olan Barış Şimşek, kulüp başkanlarını VAR’ın işleyişi hakkında bilgilendirdi.

Toplantıda MHK’nin yaptığı sunumun ardından, TFF Başkanı Nihat Özdemir, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil birlikte açıklamalarda bulundu.

Nihat Özdemir: “Rakibe saygı duyun, rakibe jest yapın”

TFF Başkanı Özdemir, toplantı hakkında şu değerlendirmede bulundu: “TFF Başkanı Özdemir, toplantı hakkında şu değerlendirmede bulundu: “Kulüpler Birliği Başkanı ve üyelerini bugün Federasyonumuzda ağırladık. Aslında ev sahibi Kulüpler Birliği idi. Biz de yoğun katılım nedeniyle, hepimizin yeri olan Futbol Federasyonu’nda yapalım dedik. Büyük bir iştirakle, 18 kulübümüzün 17’sinin katılımı ile bu toplantıyı yaptık. Çok verimli bir toplantı olduğunu söyleyebilirim. Bu tür toplantıların da sık sık yapmamızın da Türk futbolunun geleceği açısından çok önemli olduğu konusunda bütün arkadaşlarımız hem fikir oldular, bunu da uygulamaya koyacağız. Her şeyden önce Türkiye ırkçılık konusunda değil Avrupa’ya dünyaya örnek gösterilen ülkelerin başında gelmektedir. Bugüne kadar ne Süper Ligimizde, ne diğer liglerimizde hiçbir zaman, basketbolu da buna katabilirim, ırkçılıkla ilgili bir olayı yaşamadık. Maalesef son haftada bu tip girişimlerin olduğunu gördük. Bundan bizim, Kulüpler Birliği’nin, bütün kulüplerimizin başkanlarının çok rahatsız olduğunu söyleyebilirim. Irkçılık konusunda Türkiye Futbol Federasyonu olarak hiçbir aykırılığa müsaade etmeyeceğiz. Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapacağız. Gerekli olan tüm cezaları uygulamaktan çekinmeyeceğiz. Sağ olsunlar bütün Kulüpler Birliği olarak bütün arkadaşlar Federasyonumuza destek verdiler ve bu çalışmaları yapacağız.

Diğer bir konu, hepimizin bildiği gibi son günlerde hakemlerimiz Türkiye’nin gündemine oturdular. Sayın Mehmet Sepil’in isteği ve arzusuyla, MHK’nin Başkanı Sayın Zekeriya Alp, Başkan Vekili Sayın Oğuz Sarvan ve VAR Sisteminin başında bulunan Sayın Barış Şimşek’i bir araya getirdik ve uygulamaları anlattılar. Kulüp başkanlarının önerilerini dinlediler. Çok verimli bir toplantı oldu. Ve VAR uygulamalarında bundan sonra neler yapmamız gerektiği konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulundular. VAR uygulamalarını anlattılar. Başta Sayın Mehmet Sepil olmak üzere bütün kulüp başkanlarına teşekkür ediyorum. Uzun bir toplantı oldu. 13 hafta kaldı. Görüyoruz ki şu anda liglerimizde 7, hatta 8 takımın şampiyonluğa oynadığı bir sezon geçiriyoruz. Herkes onu bunu konuşuyor ama lig tarihinde belki de böyle bir sezon yaşanmadı. VAR sisteminin ofsayt konusunda hiçbir hata olmadan, neredeyse yüzde 100 uygulanmasıyla, bugün bu takımlar artık şampiyonluğa oynar duruma geldi. Bundan hepimizin mutlu olması lazım, yayıncı kuruluşumuzun, taraftarların çok mutlu olması lazım.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık