Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

HAKEMLERE KARŞI AYAKLANMAYI ARICI BASTIRACAK

1 yıl önce
201 kez görüntülendi

HAKEMLERE KARŞI AYAKLANMAYI ARICI BASTIRACAK
Reklam

HAKEMLERE KARŞI AYAKLANMAYI ARICI BASTIRACAK

 

 

Son dönemde gündemi fazlasıyla meşgul eden hakem kararları ve başta kulüp başkanları olmak üzere çeşitli mecralardan gelen eleştirilerin boyutu giderek artmaya başladı. Son olarak yüzlerce Fenerbahçe taraftarı bugün Riva’ya çıkarma yaparak Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’nu protesto etti. Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu da Meclis’te basın mensuplarına yaptığı açıklamada Sivasspor aleyhine yapılan hakem hatalarını sert bir dille eleştirerek TFF’ye “Sivasspor büyük lokmadır, boğazınızda kalır” cümlesiyle gözdağı verdi.

Haftalardır gündemden düşmeyen Merkez Hakem Kurulu’nun atamaları ve maçlarda verilen kararlarla ilgili eleştiri sınırlarını aşan tepkiler üzerine, Abdurrahman Arıcı’nın devreye gireceği iddia edildi. Geçmişte hem milletvekilliği hem de bakan yardımcılığı yapan ve şu an sahip olduğu Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı sıfatıyla hakemlerin başındaki isim olan Dr. Abdurrahman Arıcı’nın siyasi gücünü de kullanarak konuya el atacağı öne sürüldü.

ARICI YİNE SİYASİ GÜCÜNÜ KONUŞTURACAK

 

Daha önce, sahip olduğu siyasi güçle spor yasasının çıkmasına katkı sunan Arıcı’nın yine bu gücünü kullanarak 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında 105 hakem ve gözlemcinin camiadan uzaklaştırılmasına önayak olduğunu Antalya da yapılan TFFHGD Şube Başkanları toplantısında dile getirdiği belirtilmişti. Arıcı’nın ayrıca, TFFHGD Genel Başkanı sıfatıyla kurduğu Sosyal medya takip ekibi ile hakem ve gözlemcileri sosyal medya üzerinden takip ettirip suç teşkil edebilecek mesajlar paylaşanları avukatı Hüseyin Karaahmetoğlu aracılığıyla savcılığa şikâyet ettiği de biliniyor. Tüm bu bilgiler ışığında Genel Başkan Arıcı’nın siyasi gücünü de arkasına alarak; Federasyon’un Riva’daki merkezine kadar giderek eylem yapan Fenerbahçe taraftarları ve Meclis’te TFF ile hakemler aleyhine sert açıklamalar yapan milletvekili hakkında suç duyurusunda bulunacağı öne sürüldü. TFF ve MHK’yi futbolseverlerin önüne atan isimler için yine avukatı aracılığıyla savcılığa başvuracağı iddia edilen Abdurrahman Arıcı’nın, kendisi gibi Federasyon’da görev yapan kızıyla birlikte bu konuda çalışmalar yaptığı da gelen duyumlar arasında…

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık