Reklam
DOLAR: 9.31 TL
EURO: 10.8 TL

Musa Eryılmaz’a vefa…

1 yıl önce
224 kez görüntülendi

Musa Eryılmaz’a vefa…
Reklam

 

Musa Eryılmaz’a vefa…

Mersin İl Hakem Kurulu ve TÜFAD Mersin Şubesi’nin çağrısına sessiz kalmayan Yenişehir Belediyesi, Yenişehir’de yer alan spor tesisine Musa Eryılmaz’ın adını verecek. 2016 yılında hayatını kaybeden merhum Musa Eryılmaz’ın ismi yaşatılacak. Manisa’da MHK Eski Başkanı Ertuğrul Dilek’in isminin bir sokağa ve tesise verilmesi, FIFA Hakemimiz Cüneyt Çakır’ın adının İstanbul Üsküdar Belediyesi tarafından bir spor tesisine verilmesinin ardından Musa Eryılmaz’ın adının Mersindeki spor komplekse verilmesi takdirle karşılandı.

Musa Eryılmaz’ın dostları adına açıklama yapan FİFA eski hakemi Vedat Yüksel, yaptığı açıklamayla Yenişehir Belediye Başkanı’na, meclis üyelerine, il hakem kurulu üyelerine, TÜFAD Mersin Şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne teşekkür etti.

“ADINI YAŞATMAK EN BÜYÜK GAYEMİZDİR”

Yüksel’in yaptığı açıklamada: “Hepimizin yakından tanıdığı Musa Eryılmaz hocamızın vefatının 4. yılında, 08 Nisan 2020 tarihinde anma programı düzenlenecektir. TÜFAD Mersin Şubesi tarafından düzenlenen Musa Eryılmaz adının verildiği Antrenörlük Kursu Açılışı, Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından adının verildiği Spor Tesisi açılışı ve günün sonunda düzenleyeceğimiz mevlit programı gerçekleştirilecektir. Camiamıza çok büyük emekler vermiş, idol olmuş değerli büyüklerimizin adlarının yaşatılması en büyük gayemiz olmalıdır. İşte bu düşünce ile dostları olarak Mersin’e öğretmenlik mesleğiyle, hakemliğiyle, insanlığıyla, dostluğuyla, örnek davranışlarıyla değer katan rahmetli Musa Eryılmaz hocamızın adını yaşatmak üzere Mersin Yenişehir Belediyesi uhdesinde bulunan spor kompleksine ismini verdirerek hocamızın adını yaşatmayı başarmak üzereyiz. Çünkü bizler onu unutmayacağımıza, unutturmayacağımıza dair söz vermiştik. Bu uğurda bizlere destek veren Mersin Yenişehir Belediye Başkanımıza, meclis üyelerine, Mersin İl Hakem Kurulu Başkanımıza, TÜFAD Mersin Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine, çok teşekkür ederiz.

 

TÜFAD KURS AÇACAK

Musa Eryılmaz Spor Tesisi’nin açılışı 8 Nisan saat 14.00’te yapılacak. Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Mersin Şubesi, Musa Eryılmaz adına antrenörlük kursu açacak. Saat 09.30’da antrenörlük kursu başlarken saat 16.00’da ise Musa Eryılmaz’ın yaşadığı eski evinin bahçesi Kur’an-ı Kerim okutulacağı kaydedildi.

TFFHGD Yönetim kurulunun ve Başkan Abdurrahman ARICI’nın, hakem büyüklerine her daim gösterdikleri hassasiyet kapsamında; aramızdan ayrılan Doğan BABACAN ve Hilmi OK gibi duayen hocalarımız adına ülkemizin çeşitli illerinde spor kompleksleri yapmak için girişimlerde bulunulduğu sevinçle öğrenmiş bulunmaktayız.

Hakem camiası için tüm siyasi gücünü bugüne kadar kullanmaktan asla çekinmeyen Genel Başkan Abdurrahman ARICI’ya Hakem Dünyası ekibi adına teşekkürü borç biliriz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık