Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

GELENEKSEL TFFHGD İSTANBUL İFTAR PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

3 yıl önce
354 kez görüntülendi

TFFHGD İstanbul Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar programı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da İBB Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

22 Mayıs Salı günü gerçekleştirilen programa İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Halil Serdar CEVHEROĞLU, TFF İcra Kurulu Üyesi Sayın Ali DÜŞMEZ, TFFHGD Genel Başkanı Sayın Abdurrahman ARICI, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Sayın Ahmet ERDOĞAN, TFFHGD İstanbul Şube Başkanı Sayın Süleyman ABAY ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bölgesel ve İl Hakem Kurulu Üyeleri, Futbol İl Temsilcisi Sayın Ali TANRIYAŞÜKÜR, Futbol Saha Komiserleri Derneği İstanbul Şube Başkanı Sayın Ali Osman ÖZGÜL, FIFA Hakemi Hüseyin GÖÇEK, FIFA Yardımcı Hakemi Kemal YILMAZ, Ceyhun SESİGÜZEL, Esat SANCAKTAR, Süper Lig Hakemi Fırat AYDINUS, Süper Lig Yardımcı Hakemi Alpaslan DEDEŞ, Erdem BAYIK, Serkan OK, Aleks TAŞÇIOĞLU, Candaş ELBİL, A Klasman Hakem ve Yardımcı Hakemi, Klasman Hakemi ve Gözlemciler ile çok sayıda İl Hakemi ve İl Gözlemcileri katıldı.
Yoğun programı sebebiyle etkinliğe katılamayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt UYSAL ise gönderdiği telgrafta tüm hakem ve gözlemcilerimizin Ramazan ayını tebrik etti.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda dualar eşliğinde hep birlikte oruçlar açıldı. İftarın ardından ev sahibi sıfatıyla bir konuşma yapan TFFHGD İstanbul Şube Başkanı Süleyman ABAY, şu ifadeleri kullandı:

“Değerli Protokol, Değerli Gözlemciler ve Hakemler,

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği İstanbul Şubesinin tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar organizasyonuna hepiniz hoşgeldiniz.
Her Şeyden başta bize bu imkanı sağlayan Önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Uysal, İ.B.B. Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Osman Savaş’a ve Osman Avcı hocamıza teşekkür ediyorum.
Hepinizin malumu olduğu üzere Ramazan birlik ayıdır, bereket ayıdır. Bu mübarek ayda davetimize icabet ederek birliğimize katkı sunduğunuz, bereketimize vesile olduğunuz için her birinize teşekkür ediyorum. Unutulmamalıdır ki biz büyük bir aileyiz, Türk hakemliğinin lokomitifi konumundayız ve bu tür etkinliklerle aramızdaki manevi bağı kuvvetlendirmeye devam etmeliyiz. Bu vesileyle bizlere bir Ramazan-ı Şerif’e daha erişme lütfunu bahşeden Rabbimize hamd-ü senalar ediyor, bu mübarek ayın feyzinden en hayırlı şekilde faydalanabilmeyi diliyorum.

Bildiğiniz gibi Ramazan’a ulaşmanın mutluluğunu yaşadığımız günlerde bizleri derinden üzen bir haberle sarsıldık. FIFA Dünya Kupası’nda düdük çalan ilk Türk hakemi, Merkez Hakem Kurulu eski başkanı, eski Süper Lig gözlemcisi ve mentörü, hakem camiasının değerli büyüğü Sayın Doğan BABACAN hocamız geçtiğimiz günlerde Hakk’ın rahmetine kavuştu. Türk hakemliğine sunduğu katkılarla unutulmaz izler bırakan, adını efsaneler arasına yazdıran, üzerimizde büyük emekleri olan Doğan Hocamıza karşı son görevimizi yerine getirmek adına Cumartesi günü önce Zincirlikuyu Camii’nde, ardından Karacaahmet Mezarlığı’ndaydık. Sonrasında da merhum Doğan BABACAN’ın ailesini ve yakınlarını derneğimizde misafir ettik, hocamızın derneğimize hediye ettiği hatıraların bulunduğu müzemizi gezdirdik. Bu sırada bizleri yalnız bırakmayan, Doğan hocamızın son yolculuğunda onun yanında olan tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Takdir edersiniz ki Sayın Doğan BABACAN’dan sonra başarı bayrağını devralan, Türk hakemliğine sayısız gurur yaşatan isim Sayın Cüneyt ÇAKIR ve arkadaşları oldu.

Cüneyt Hocamız, ekibiyle birlikte önümüzdeki haftalarda FIFA Dünya Kupası’nda bir kez daha düdük çalacak. Buradan kendisine ve ekibine sonsuz başarılar diliyor, Milli Takımımız’ın ne yazık ki yer alamadığı bu turnuvada bizlere final heyecanı yaşatmalarını umut ediyorum. Bizler de yeni değerler çıkarmak, Doğan hocamızın açtığı yolda Cüneyt ÇAKIR’ın zirveye taşıdığı bayrağı daha da ileri götürmek adına genç, yetenekli ve başarılı arkadaşlarımızın daima destekçisi olacağız. Bu hedefe yürürken önce Doğan hocamızın, ardından da Sevgili Cüneyt ÇAKIR’ın başardıkları işler, bizlere ışık tutacaktır. Yine Doğan hocamızın emanetine sahip çıkmak ve Türk hakemliğine sunduğu sonsuz katkıları yeni nesillere aktarmak adına da elimizden geleni yapacağız. Bu noktada merhum Doğan BABACAN’ın bir kez daha rahmetle anmak adeına sizleri genç arkadaşlarımızın hazırladığı kısa bir video izlemeye davet ediyorum.

Bu vesileyle Sayın Doğan BABACAN hocamıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm camiamıza başsağlığı diliyorum. Geçen haftada İstanbul Şubesi Başkanlığı görevi sırasında Rahmetli olan Oğuz Uğurlu Hocamızı da mezarı başında bir anma töreni ve organizsayonla andık. Tıpkı Doğan Hocamız ve Oğuz Hocamız gibi Türk hakemliğine çeşitli hizmetlerde bulunup ebediyete intikal etmiş tüm büyüklerimizi de minnetle anıyorum.

Son olarak; mübarek Ramazan ayınızı gönülden tebrik ediyor, Cenab-ı Allah’tan tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız ibadetleri dergâh-ı izzetinde kabul buyurmasını diliyorum. Ayrıca dernek olarak siz değerli üyelerimizle aramızdaki manevi bağı daha da kuvvetlendirecek bu tür etkinliklerin devamı için çalışmaya devam edeceğimizin sözünü veriyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Hayırlı iftarlar.
Davetimize icabet eden herkesin ayağına sağlık.”

Merhum Doğan BABACAN anısına hazırlanan sunumun gösterimi ve TFFHGD İstanbul Şube Başkanı ABAY’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen TFFHGD Genel Başkanı Abdurrahman ARICI, hakemliğe İstanbul’da başladığını belirterek “Yeniden burada, sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum” dedi.

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, İASKF Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ ise İstanbul hakemleri arasında gördüğü birlik ve beraberliğin kendisini duygulandırdığını ifade ederken “Umarım bu güzel tablo hiç bozulmadan devam eder. Siz değerli Hakemi ve gözlemcilerimizle bir arada olmak bize mutluluk veriyor” şeklinde konuştu.

Dualarla başlayan geniş katılımlı iftar programı yine hep birlikte edilen dualarla sona erdi.

 

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık