Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

CÜNEYT ÇAKIR VE EKİBİ ÜLKEMİZE DÖNDÜ

3 yıl önce
341 kez görüntülendi

Rusya’da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası’nda yarı final yöneterek bir kez daha İstanbul ve Türk hakemliğinin gururu olan FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt ÇAKIR ve yardımcı hakemlerimiz Bahattin DURAN ile Tarık ONGUN, Türkiye’ye döndü. Dünya Kupası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden ÇAKIR ve ekibini Atatürk Havalimanı’nda çok sayıda hakem, gözlemci ve basın mensubu karşıladı.

Havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan FIFA kokartlı hakemimiz ÇAKIR, Dünya Kupası’nın kendileri için çok önemli bir turnuva olduğunu vurgulayarak “Orada ülkemizi temsil ediyorduk. İkinci kez üst üste Dünya Kupası’nda görev yaptık. İki dünya kupasında da yarı final yöneterek ülkemizi, bayrağımızı en iyi şekilde temsil ettiğimiz inanıyorum. Bizim için dua eden herkese teşekkür ederim.“ dedi. Türk hakemliğini bu seviyede temsil etmenin kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden ÇAKIR, “Bundan sonra da çalışmalarımızı arttırarak devam edeceğiz. İnşallah bundan sonraki turnuvalarda final maçlarında görev almaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.
Açıklamaların ardından kendilerini bekleyen genç hakem ve gözlemcilerle sohbet eden, hatıra fotoğrafları Cüneyt ÇAKIR ve ekibine havalimanındaki vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt ÇAKIR, yardımcıları Bahattin DURAN ve Tarık ONGUN’la birlikte 2018 FIFA Dünya Kupası’nda Fas – İran ve Arjantin – Nijerya grup karşılaşmaları ile Hırvatistan – İngiltere yarı final müsabakasını başarıyla yönetmişti. Tecrübeli hakemimiz ayrıca yine grup aşamasındaki Rusya – Mısır müsabakasında ise 4. Hakem olarak görev yapmıştı.

Üst üste ikinci kez Dünya Kupası’nda yarı final yönetme başarısı göstererek bir kez daha Türk hakemliğinin gururu olan Cüneyt ÇAKIR hocamızı ve ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık