Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

TEK SUÇLU TAKIMLAR MI?

3 yıl önce
859 kez görüntülendi

TEK SUÇLU TAKIMLAR MI?

Geçtiğimiz haftasonu üç büyüklerin U21 takımları arasında düzenlenen dostluk turnuvasında ve ardından bazı amatör takımlarının kendi aralarında oynadıkları hazırlık maçlarında Türkiye Futbol Federasyonu’yla ilişkisi olmayan hakemlerin görev aldığı ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili haberimiz ulusal basında geniş yer bulurken bu skandala sebep olan kulüplerin ceza alması bekleniyor.

Özel müsabakalarda ilgili kurulların bilgisi dışında hakemlerin görev alması üzerine Türkiye Futbol Federasyonu’nun harekete geçeceği öğrenildi. Federasyonun, “Özel Müsabaka ve Turnuva Talimatı”nın 4. ve 5. maddelerine aykırı hareket eden kulüplerle ilgili soruşturma başlatmaya hazırlandığı ve özellikle üç büyüklerin haftasonu düzenlenen turnuvadaki hakem skandalı nedeniyle PFDK’ya sevk edilebileceği bilgisine ulaşıldı.

KULÜPLER YETKİLİLERDEN ŞİKAYETÇİ

Öte yandan konuyla ilgili görüşlerini aktaran bazı kulüp yöneticileri, suçun kendilerinde olmadığını ve müsabakalardan önce irtibata geçmek istedikleri İl Hakem Kurulu başkan ve üyelerine ulaşamadıklarını ifade etti. Geçtiğimiz yıllarda hazırlık dönemleri başlarken İl Hakem Kurulu tarafından arandıklarını ve özel müsabakalara hakem atanmasıyla ilgili bilgilendirildiklerini dile getiren yöneticiler, “Bu sezon oynayacağımız hazırlık maçlarına hakem talep etmek üzere yetkililerle görüşmek istedik ancak İl Hakem Kurulu başkanına ve üyelerine ulaşamadığımız için federasyonla bağı bulunmayan hakemleri görevlendirmek zorunda kaldık” şeklinde serzenişte bulundular.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun konuyla ilgili ne tür bir yol izleyeceği ve kulüplerin şikayetlerini dikkate alıp almayacağı merakla bekleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık