Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

AVRUPA’DA MAÇA ÇIKTI, KLASMAN DÜŞÜYOR!

3 yıl önce
1.828 kez görüntülendi

AVRUPA’DA MAÇA ÇIKTI, KLASMAN DÜŞÜYOR!

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, ilk koşuyu koşamayan Süper Lig ve A Klasman Hakemleri için ikinci kez koşu düzenledi. 25 Eylül Salı günü Anadolu Hisarı’nda bulunan Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Sahası’nda MHK 1. Bölge Sorumlusu Hacı Ahmet Erdoğan gözetiminde gerçekleştirilen koşuya şu isimler katıldı:
-Ekrem Kan (FIFA Yardımcı Hakemi)
-Baki Tuncay Akkın (Süper Lig Yardımcı Hakemi)
-Mehmet Cem Hanoğlu (SLYH)
-Utku Tuna Velioğlu (SLYH)
-Bülent Birincioğlu (A Klasman Hakemi)
-Serkan Gencerler (A Klasman Yardımcı Hakemi)
-Ahmet Ayaz (AKYH)
-Cumhur Altay (AKYH)
-Gökmen Olgaç (AKYH)
-Cemal Bingül (AKYH)
-Çetin Öncel (AKYH)
-Burak Cansız (AKYH)
-Vural Gül (AKYH)

Bu isimlerin dışında sakatlıkları bulunan Süper Lig hakemleri Barış Şimşek ve Zorbay Küçük, Süper Lig Yardımcı Hakemi İsmail Şencan, A Klasman Hakemi Süleyman Abay ile A Klasman Yardımcı Hakemi Mehmet Yıldırım koşuya katılmadı.

EKREM KAN YİNE KOŞAMADI
İlk koşuda başarısız olmalarının ardından bulundukları klasmanda maç alabilmeleri için ikinci kez koşuya katılan bu isimlerden Ekrem Kan, Baki Tuncay Akkın, Serkan Gencerler, Ahmet Ayaz ve Cumhur Altay yine başarısız oldu. Yıllardır Süper Lig ve A Klasman kadrosunda yer alan bu isimlerin sezon içerisindeki iki atletik testte de başarısız olmaları şaşkınlık yarattı. İçlerinde en dikkat çeken isimse FIFA kokartlı Ekrem Kan oldu. 30 Temmuz’da yine Marmara Üniversitesi Akademi Sahası’nda gerçekleştirilen ilk atletik testi tamamlayamamasına ve o günden bugüne kadar Süper Lig’de maç alamayan FIFA Yardımcı Hakemi Ekrem Kan’ın Avrupa’da maçlara gönderilmesini haberlerimizle sizlere duyurmuştuk. Tecrübeli yardımcı hakemin bir kez daha koşamaması üzerine MHK talimatlarının devreye girmesi bekleniyor.

TALİMATA GÖRE EKREM KAN KLASMAN DÜŞTÜ!

Merkez Hakem Kurulu Talimatı’nın “Kadronun Kaybedilmesi” başlıklı 46. maddesinin C bendinde şu ifade yer alıyor:

“Bir sezonda Fiziksel Yeterlilik Testleri’nden toplam 2 koşuda başarısız olanlar…
Tüm FIFA Hakemleri FIFA unvanlarını kaybederler.“

Bu talimata göre yukarıda isimleri geçen, her iki koşuda da başarısız olan 5 hakemin klasman düşürülmesi gerekiyor. Dolayısıyla Ekrem Kan’ın da FIFA kokartının alınması bekleniyor. Böyle bir ihtimal varken Ekrem Kan’ı Avrupa maçına gönderen MHK’nin bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleyeceği ise merakla bekleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık