Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

MHK’DEN VİZE YENİLEME KARARI!

3 yıl önce
1.072 kez görüntülendi

MHK’DEN VİZE YENİLEME KARARI!

Merkez Hakem Kurulu, geçtiğimiz sezonun sonunda geçerli bir mazereti olduğu için vize yenilemeyen il hakemlerine yönelik atletik test ve yazılı sınav yapmaya karar verdi.
Başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde yaşanan hakem sıkıntısı üzerine MHK, 8 Ekim tarihli toplantıda vize yenileyemeyen il hakemleri konusunu masaya yatırdı. Söz konusu toplantıda geçtiğimiz sezonun sonunda yani vize döneminde geçerli bir mazereti olup, vize yenilemeyen il hakemleri için vize yenilemeye yönelik atletik test ve yazılı sınav yapılması yönünde karar alındı. MHK’nin bu kararı doğrultusunda 18 Ekim Perşembe günü illerde atletik test (Cooper: 12 dakikada erkekler için 2600, kadınlar için 2400 metre), 19 Ekim Cuma günü saat 18:00’de ise 50 soruluk yazılı sınav yapılacak. Edinilen bilgilere göre; atletik testte İHK Başkanı ve antrenmandan sorumlu üyesi olmak üzere toplam iki kişi, yazılı sınavda ise sadece İHK Başkanı görev yapacak.
Tebligatlar İHK Başkanlıkları vasıtasıyla yapılırken atletik test saatlerini de İl Hakem Kurulları belirleyecek.
Öte yandan geçtiğimiz Mayıs ayındaki vize döneminde gerçekleştirilen atletik teste katılıp başarısız olan hakemler bu fırsattan yararlanamayacak. MHK’nin aldığı bu karar yalnızca vize döneminde askerde veya yurtdışında olan ile geçerli bir mazeret sunup vize yenilemeyen hakemleri kapsayacak.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık