Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

ÜÇ HAKEMİMİZ UEFA CORE KURSU’NA KATILACAK

3 yıl önce
663 kez görüntülendi

ÜÇ HAKEMİMİZ UEFA CORE KURSU’NA KATILACAK

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ve A Klasman kadrosunda yer alan üç ismin UEFA Core Kursu’na katılacağını açıkladı.
Federasyondan yapılan açıklamaya göre Süper Lig Hakemi Arda Kardeşler, Süper Lig Yardımcı Hakemi Deniz Caner Özaral ve A Klasman Yardımcı Hakemi Mehmet Emin Tuğral’ın da katıldığı UEFA Centre of Refereeing Excellence (CORE) kursunun ikinci etabı bugün İsviçre’de başladı. Gelecek vadeden ve önümüzdeki yıllarda FIFA kokartı takması beklenen genç hakemlerin gelişimi için düzenlenen CORE kursu 25 Ekim’de sona erecek. Kurata teorik ve pratik eğitimler alacak hakemler ayrıca fiziksel yeterlilik testlerine de tabi tutulacak.
30 yaş ve altında olup gelecek vadeden hakemlere yönelik CORE kursuna daha önce de ülkemizden çok sayıda hakem ve yardımcı hakem katılmış, hemen hepsi sonraki yıllarda FIFA kokartı takarak uluslararası müsabakalarda görev almıştı. Son dönemde büyük bir çıkış yakalayan Arda Kardeşler, Deniz Caner Özaral ve Mehmet Emin Tuğral’ın da kısa süre içerisinde FIFA kadrosuna alınmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık