Reklam
DOLAR: 8.85 TL
EURO: 10.3 TL

GENÇ HAKEMDEN OLAY AÇIKLAMALAR!

2 yıl önce
1.469 kez görüntülendi

İstanbul İl Hakem Kurulu’nun maç atamalarındaki usulsüzlüklerle ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz hafta ortaya atılan ve İstanbul’daki birçok amatör futbol müsabakasının tekrarlanmasını gerektiren ‘vizesiz hakemlere maç atanması’ iddiasının taraflarından biri olan A.K. isimli hakem, olayı anlattı.

Amatörlig.net’te yer alan habere göre geçtiğimiz sezonun sonunda Merkez Hakem Kurulu 1.Bölge Sorumlusu Hacı Ahmet Erdoğan ve dönemin Bölgesel Kurul Üyesi olan ve sonradan İl Hakem Kurulu Başkanı olarak atanan Yaşar Filiz nezaretindeki vize koşularında başarısız olup, bu sezon maçlarda Hakemlik yapma hakkını kaybeden A.K., amatör maçlarda görev yapması konusuna da açıklık getirdi. İstanbul İl Hakem Kurulu tarafından vizesiz birçok Hakem gibi U15 ve U17 amatör liglerindeki müsabakalara atanan Hakem A.K., “Bu sezon hakemlik yapamayacağımı sanıyordum ancak İl Hakem Kurulu tarafından açıklanan bültende ismimi görünce çok şaşırdım ve büyük bir sevinçle maçlara çıktım. Vize koşularında benim gibi başarısız olan ya da hiç koşturulmayan A.T.Ş., E.T. ve C.B.A. gibi isimlere dışarıdan vize yapıldığını biliyorum. Maçlara atanınca benim için de aynı şeyi yaptılar sandım” dedi. Atandığı müsabakalara büyük bir mutlulukla gidip düdük çaldığını aktaran genç Hakem, “Sonrasında gelip maç raporunu da İl Hakem Kurulu sistemi üzerinden gönderdim. Hatta bir müsabakada ihraç ettiğim futbolcu için ihraç raporunu da girdim. Esami listelerinin asılları da şuan bende” diye konuştu.

“MAÇ PARALARI BANA AKTARILDI!”

Haberde yer alan bir başka detaya göre TFF Hakem İşleri Müdürlüğüne de yaşananlar ile ilgili mail attığını ifade eden A.K., mailinde her şeyi açık açık anlattığını ve özetle “Bu yaşananlarla hiçbir ilgim yok, ben sadece tarafıma tebliğ edilen maçı yönettim” dediğine vurgu yaparak, “İl Hakem Kurulu’nun böyle bir şey yaptığından kesinlikle haberim yoktu. Ancak çıktığım maçların paraları TFF hesabından değil, benim gibi il hakemi olan bazı arkadaşların hesaplarından bana gönderildi. Dekontlar da elimde, istenildiğinde bunları paylaşırım” ifadelerini kullandı.

NOT: Dekont görüntüsü Amatorlig.net sitesinden alınmış ve ilgili haberde dekonta yasal yollardan ulaşıldığı belirtilmiştir.

(Kaynak: Amatorlig.net)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık