Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

MERSİN HAKEMLİĞİ KORKUNÇ OLAYLARLA ÇALKALANIYOR!

3 yıl önce
2.005 kez görüntülendi

Türk hakemliğinde son dönemde yaşanan çarpıcı gelişmelere bir yenisi de Mersin’de eklendi. Mersin hakemliği, geçtiğimiz hafta yaşanan olaylar sonrası çalkalanmaya başladı.

İddialara göre 8 Kasım Perşembe günü Mersin’deki Nevin Yanıt Atletizm Pisti’nde rutin olarak yapılan hakem antrenmanı sırasında iki skandal olay birden yaşandı.

Hakemlerden Özel Sporcuya Saldırı!

İlk olay, 2 Haziran’da Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonası 800 metre yarışında 2:15,56’lık derecesiyle Türkiye ikincisi olan Yasin Çınar’la bir grup hakem arasında gerçekleşti. Hakemlerle aynı saatlerde antrenörü Eda Yüksel gözetiminde antrenman yapan Özel Sporcu Çınar, kulvar tartışması nedeniyle hakemlerin sözlü saldırılarına maruz kaldı. Aralarında TFFHGD Mersin Şube Başkanı Alkan Altan’ın da bulunduğu öne sürülen bir grup hakemin hakaret ettikleri Türkiye 2.’si Yasin Çınar’ın üzerine yürüyüp fiili saldırıya teşebbüs ettikleri öğrenildi. Olayı gören Antrenör Eda Yüksel ve Tesis Amir Yardımcısı Ahmet Sekmen’in “Ne yapıyorsunuz? Bu adam özel sporcu. Özel sporculara nasıl davranacağınızı bilmiyor musunuz? Bu çocuk milli sporcu!” şeklinde serzenişte bulunduğu ve araya girmeye çalıştığı bildirildi. Tüm çabalara rağmen yatışmayan Mersinli hakemlerin, hakaretlerini sürdürüp genç sporcunun üzerine yürümeye çalıştıkları ancak orada bulunan diğer sporcular ve bazı duyarlı hakemler tarafından olayın büyümesinin engellendiği kaydedildi.

Yaşanan bu vahim olay üzerine Antrenör Eda Yüksel’den alınan bilgilere göre Türkiye Şampiyonası’nda derece elde eden Özel Sporcu Yasin Çınar yaşadığı korku nedeniyle sporu bırakma noktasına geldi. Bununla birlikte sporcu ve antrenörünün yaşananları Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bildirdikleri, bakanlığın da en kısa sürede olayla alakalı soruşturma başlatacağı da iddia edildi. Yine Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün de olaya el attığı, hakemlerle gerçekleştirilecek toplantı sonrası gerekirse hakem antrenmanlarının Nevin Yanıt Atletizm Pisti’nde yapılmasının yasaklanacağı duyumu da alındı.
Uğradığı hakaretler ve fiili saldırı girişimi sonrası sporu bırakma noktasına gelen Özel Sporcu Yasin Çınar ve antrenörüne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Klasman Hakemleri Kavga Etti!

 

Öte yandan Mersin’de yaşanan sansasyonel olaylar bununla da sınırlı kalmadı. Aynı antrenmanın ilerleyen dakikalarında bu kez C Klasman Hakemi Oğuzhan Aksu’nun Bölgesel Hakem Mertcan Bardakçı’ya hakaretler ettiği ve üzerine yürüyerek fiili saldırı teşebbüsünde bulunduğu iddia edildi. “Buranın en kıdemli hakemi benim. Ben ne dersem o olacak” diyerek Bardakçı’ya saldırmak isteyen Aksu’ya yakın arkadaşları Bölgesel Hakem Hüseyin Ertaş ve Mersin İHK Üyesi İbrahim Bozkurt’un oğlu olan İl Hakemi Ozan Bozkurt’un eşlik ettiği bilgisi de verildi. Aynı isimlerin daha önce de hakemleri hem antrenmanda hem de telefonla arayarak tehdit ettikleri öne sürüldü. Kendisine hakaretler edilen Bölgesel Hakem Mertcan Bardakçı’nın da Oğuzhan Aksu’ya aynı sertlikte karşılık verdiği, bunun üzerine tartışmanın ateşlendiği belirtildi. Araya giren duyarlı hakemler sayesinde olayın daha fazla büyümesinin önüne geçildiği kaydedildi.

Mersin İl Hakem Kurulu’nun aynı gün yaşanan bu iki korkunç olayı örtbas etmeye çalıştığı da öğrenildi. Ancak vahameti ileri boyutlara ulaşan bu olayların üstünün kesinlikle örtülmemesi gerekiyor. Mersin İl Hakem Kurulu’nun da Mersin hakemliğinin neden bu durumlara düştüğünü araştırması, olayları örtbas etmek yerine aydınlatması bekleniyor. Zira sevginin ve saygının kalmadığı bu ortamda bizleri daha vahim olaylar bekliyor olabilir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık