Reklam
DOLAR: 15.6 TL
EURO: 16.2 TL

U12 MAÇINDA SKANDAL!

3 yıl önce
1.220 kez görüntülendi

İstanbul’daki amatör küme maçlarında garip olaylar yaşanmaya devam ediyor. Hakemler tarafından yazılan raporlar neticesinde İstanbul İl Disiplin Kurulu da yoğun mesai harcıyor.

Amatörlig.net’in haberine göre bu hafta U12 Ligi’nde Bayrampaşa Terazidere Sahası’nda oynanan Gürzafer – Tunaspor maçında hakemin görevini yapmadığı gibi bir de üzerine oyundan çıkan oyuncuyu geri çağırıp oyuna yeniden sokmak istedi. Sonrasında yaşanan tartışma ile birlikte de maç tatil oldu.

 

“Kronometresini bile açmadı, süreyi bana sordu”


Olayın taraflarında birisi olan Gürzafer Spor Kulübü Altyapı Koordinatörü Orhan Kurtbay yaşananları yine Amatörlig sitesine şu şekilde aktardı: “Cumartesi günü oynanan U12 müsabakasında sahalarda olmaması gereken talihsiz bir durum yaşandı. Müsabakanın ilk yarının bitimine 3 dakika kala hakem kronometresini açmayı unuttuğunu belirterek bitime kaç dakika kaldığını bana sordu. Biz de tüm samimiyetimizle kendisine yardımcı olmak için 3 dakika kaldığını belirttik.”

 

“Bitiş düdüğünü çalmadan sahayı terk etti!”

 

Müsabakanın ikinci yarısında hakemin daha da farklı bir tutum içerisine girdiğini ifade eden Antrenör Kurtbay, “Saha komiseri işini yapmadığı için hakeme yardımcı olmak adına tüm değişiklikleri biz yaptık. Yediğimiz bir gol sonrası oyuncu değişikliği yaptığımda hakem sert bir dille ve küçümseyici bir şekilde, çıkan oyuncuyu sahaya tekrar geri almamı istedi ve burada oyuncumun üzerini değiştirmeye soyunma odasına indiğini belirtmeme rağmen geri çağırmam gerektiğini ve gelmediği takdirde de kırmızı kart göstereceğini söyledi. Bunun üzerine kendisinin oyuna giren oyuncusunu bekletebileceğini söylediğini dile getiren antrenör, “1 kişi eksik devam edebileceğimi söylememe rağmen oyunun bu şekilde başlamayacağını belirtip ‘Takımını gerekirse sahadan çek’ diyerek beni etki ve tahrik altında bıraktı. Bu diyalog diğer tüm antrenörlerin ve görevlilerin önünde gerçekleştiğinden beni rencide etmiş oldu. Devamında da maçın bitiş düdüğünü çalmadan bizimle beraber sahayı terk etti. Bu tavrını anlamadık ve sarf ettiği sözler de bizi etki altında bıraktı. Tüm bunları geçtim maça başlarken kronometresini bile başlatmayan bir hakemin işini ne kadar sağlıklı yaptığı ortadadır!” dedi.

 

Antrenör Orhan Kurtbay son olarak geçtiğimiz gün Çıksalınspor Antrenörü ve Eski Süper Lig Yardımcı Hakemi Oktay Önge’nin U12 maçındaki bir hakemin videosunu paylaştığını hatırlatarak “Geleceği olan bir hakem bile Sütlüce gibi merkezi bir sahada bu kadar ciddiyetsiz maç yönetiyorsa sizin de hakemleri karşınıza alıp konuşmanızın vakti geldi geçiyor demektir.” ifadelerini kullandı.

 

 

Alt liglerde üst üste yaşanan bu olaylar, İl Hakem Kurulu tarafından yeterli eğitimin verilmediği genç hakemlerin yanı sıra antrenörlerin de bilgisizliğini gözler önüne serdi.

 

(Kaynak: Amatorlig.net)

 

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık