Reklam
DOLAR: 15.6 TL
EURO: 16.2 TL

BURSA İHK BAŞKANI İSTİFA ETTİ!

3 yıl önce
930 kez görüntülendi

BURSA İHK BAŞKANI İSTİFA ETTİ!

Bursa İl Hakem Kurulu’nda şaşırtıcı gelişmeler yaşanıyor. Akşam saatlerinde gelen bilgilere göre Bursa İHK Başkanı İsa Yücel Çırakoğlu ani bir kararla görevinden istifa etti. Temmuz ayının sonunda bu göreve atanan Çırakoğlu’nun istifasının ardındaki sebep ise duyanları hayrete uğrattı.

İddialara göre Bursa’da il hakemi olarak görev yapan, aynı zamanda polis bir hakemi disiplinsiz davranışları ve son maçında gözlemciyi tehdit etmesi nedeniyle cezalandıran İHK Başkanı İsa Yücel Çırakoğlu, MHK Bölge Sorumlusu’nun uyarısıyla karşı karşıya kaldı. Çırakoğlu’yla bir görüşme gerçekleştiren MHK Bölge Sorumlusu, 46 yaşındaki Karadeniz kökenli hakeme maç verilmesi talimatında bulundu. Ancak İl Hakem Kurulu Başkanı Çırakoğlu, söz konusu hakemin davranışlarından bahsederek maç veremeyeceğini belirtti. Bölge Sorumlusu’nun ısrarı sonrası “Maç vermeyeceğim, isterseniz görevi bırakırım!” dediği öne sürülen İsa Yücel Çırakoğlu, ani bir kararla görevinden ayrıldı. Ortaya atılan iddiaları doğrular nitelikteki bu istifa sonrası resmi olmamakla birlikte Bursa İl Hakem Kurulu Başkanlığı’na geçmişte de bu görevi yürüten Recep Kayın’ın atanacağı konuşuluyor.

İSTANBUL’DA DA DEĞİŞİM BEKLENİYOR

Öte yandan Hatay ve Bursa’da yaşanan olaylar sonrası İl Hakem Kurulu üye ve hatta başkanının değişmesi üzerine gözler İstanbul’a çevrildi. Geçtiğimiz haftalarda hakem atamaları ve AFYS sistemindeki usulsüzlüklerle ilgili belgelerin ortaya çıkmasıyla bir anda eleştiri oklarının hedefi haline gelen İstanbul İl Hakem Kurulu’nda da sorumluların görevden alınabileceği ve köklü değişimler yaşanabileceği konuşuluyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık