Reklam
DOLAR: 8.86 TL
EURO: 10.3 TL

KULÜPLER ŞİKAYETÇİ, KURUL MEMNUN!

2 yıl önce
845 kez görüntülendi

KULÜPLER ŞİKAYETÇİ, KURUL MEMNUN!

 

İstanbul hakemliğinde sezon başından bu yana yaşanan sancılar henüz son bulmamışken MHK Bölge Sorumlusu Hacı Ahmet Erdoğan ve İl Hakem Kurulu Başkanı Yaşar Filiz’in dünkü eğitimde hakemlere yönelik övgü dolu sözleri tepki çekti.

Amatörlig.net’in haberine göre geçtiğimiz hafta İstanbul’un uzak ilçelerinden birinde oynanan amatör maçta tedavi için sahaya giren bir sağlıkçı, sakatlanan futbolcunun tepkisiyle karşılaştı. Bunun üzerine maç sonunda TFF İl Temsilciliği’ne gönderdiği raporda istifası sunan sağlıkçıyı iki ASKF yöneticisi arayarak “O bölgede adam bulmak zor aman bizi bırakma, bu olayı toparlarız!” diyor. Aynı yöneticiler sağlıkçıya tepki gösteren futbolcunun kulübünü de arayarak “Sizin futbolcu Sağlıkçıya bağırmış, Hakem 60.dakikada gelişen bu olay nedeniyle maç sonunda rapor tutmuş, bu yüzden futbolcunuz tedbirli olarak Ceza Kurulu’na sevk oldu, bu hafta oynatmayın” beyanında bulunuyor. Ancak yine Amatörlig’in edindiği bilgilere göre saha içindeki tartışmaya sessiz kalan hakemin, hakkında herhangi bir rapor yazmadığı futbolcu 60. dakikadan sonra oyuna devam ediyor ve bir de gol atıyor. Dolayısıyla İl Temsilciliği ve ASKF’nin hakemin arkasından iş çevirdiği ve yazmadığı raporu yazmış gibi göstererek sağlıkçıyı kaybetmemek amacıyla futbolcuya rapor olmadan ceza verdiği iddia ediliyor.

KURUL, KENDİ HAKEMİNE GÜVENMİYOR!

Öte yandan İstanbul’daki neredeyse tüm amatör kulüplerin hakemlerden şikayet ettikleri, performanslarını yetersiz gördükleri belirtiliyor. Şikayetlerini her fırsatta dillendiren kulüplerin, hakem hatalarının önüne geçilememesinden dolayı İl Hakem Kurulu’nu suçladıkları ifade ediliyor. Bunun yanında İl Hakem Kurulu’ndan bir üyenin geçtiğimiz hafta cenazesi olduğu için maçını iade etmek isteyen bir il hakemine “Bana cenazeden fotoğraf at” dediği ve kendi hakemine karşı güvensizliğini ortaya koyduğu öne sürülüyor. Ayrıca haberde yer alan bir başka iddiaya göre ise geçtiğimiz hafta ilk yarısı 2-0 biten bir maçın ikinci yarısına çıkarken yardımcı hakem, hakemine “Hocam dua et 2-1 olmasın, maç bitmez!” diyor. Hal böyleyken kulüplerin hakemlere karşı güvensiz tutumları da önlenemez bir hal alıyor.

İL TEMSİLCİLİĞİ’NDEN HAKEMLERE TEŞEKKÜR!

Tüm bu gelişmelere rağmen dün gerçekleştirilen EPAK eğitiminde Merkez Hakem Kurulu 1. Bölge Sorumlusu Hacı Ahmet Erdoğan ile İl Hakem Kurulu Başkanı Yaşar Filiz’in hakemlere yönelik sözleri duyanları hayrete düşürdü. Amatörlig’de yer alan bilgilere göre TFF İstanbul İl Temsilciliği, hakemlerin bu sezonki büyük başarısından dolayı İHK Başkanı Filiz’e teşekkür etti. Bunun üzerine İstanbul hakemlerine dün yapılan eğitim toplantısında MHK Üyesi Erdoğan ve İHK Başkanı Filiz şunları söyledi; “Sizlere teşekkür ediyoruz. İl Temsilciliği bu sezonki büyük başarınızdan dolayı sizlerin nezdinde bize teşekkürlerini iletti, biz de size teşekkür ediyoruz ve size olan güvenimiz artarak devam ediyor. Tebrikler, hep böyle olun.”

Bundan önce birçok olayda kendi hakemlerine olan güvensizlikleriyle gündeme gelen İl Hakem Kurulu’nun TFF İl Temsilciliği’nden gelen tebrik sonrası hakemlerini övgülere boğması, camia içerisinde şaşkınlık yarattı.

(Kaynak: Amatorlig.net)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık