Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

ARICI HAKKINDAKİ İDDİALARI YALANLADI

3 yıl önce
476 kez görüntülendi

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanı ve TFF Temsilciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı, son dönemde özellikle Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki kuruluşlar aracılığıyla yayılan iddialarla ilgili bir açıklama yayımladı.

Geçtiğimiz günlerde Sabah Gazetesi, Fotomaç Gazetesi ve A Spor’da Arıcı’yla alakalı çok sayıda iddia ortaya atılmıştı. Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki bu kuruluşlarda yer alan haberlerde Abdurrahman Arıcı’nın Temsilciler Kurulu Başkanlığı sıfatını kullanarak maçlara atadığı temsilcileri müsabakalar bittikten sonra arayıp “Bu takımın canını yakın” veya “Olayları görmezden gelin” gibi telkinlerde bulunduğu öne sürülmüştü. Ayrıca 68 yaşındaki Arıcı’nın mentörlük maaşı almaya devam etmesi için 65 olan yaş haddini 70’e çektirdiği ve Süper Lig gözlemciliği yaptığı dönemde kendisine gelen rica telefonları üzerine raporları manipüle ettiği iddiaları da ortaya atılmıştı. Arıcı’yla alakalı gündeme gelen son iddia ise MHK üyeliği döneminde hakemlere her yıl yapılan kural sınavının sorularını sınav öncesi İlhami Kaplan’a gizlice verdiği yönünde olmuştu.

Hakkında ortaya atılan iddiaların ayyuka çıkması üzerine TFFHGD Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı şube başkanlarının hepsine mail yoluyla bir basın açıklaması göndererek tüm üyelere duyurulmasını istedi. İşte o açıklama:

AbdurrahmanArıcıAçıklama

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık