Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

BÖLGESEL AMATÖR LİG’DE HAKEMLERE SALDIRI!

3 yıl önce
1.050 kez görüntülendi

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 3. Grup’un 21. haftasında geçtiğimiz Pazar günü Trabzon Düzköy’de oynanan Haçkaspor – Kelkit Bld Hürriyetspor karşılaşmasının bitiminde maçın hakemlerine yönelik çirkin saldırılar gerçekleştirildiği öğrenildi.

TFFHGD Kayseri Şubesi’nin yayımladığı bildiride bitiş düdüğünün ardından çıkan olaylarda ev sahip takım taraftarlarının müsabakayı yöneten Kayseri Bölgesi Hakemi Bural Altınel ve yardımcılarına karşı sözlü saldırıların yanı sıra fiili saldırılarda da bulundukları belirtildi. Saldırıyı gerçekleştirenlerin “holigan” olarak nitelendirildiği açıklamada hakemlere yönelik bu çirkin eylemler şiddetle kınandı.
Biz de Hakem Dünyası olarak bu çirkin saldırıyı nefretle kınıyor, hakemlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu tür eylemlerin bir an evvel son bulmasını temenni ediyoruz.

İşte TFFHGD Kayseri Şubesi’nden yapılan o kınama açıklaması:

 

 

KINIYORUZ

10.03.2019 Pazar günü Trabzon İli, Düzköy Stadında oynanan Bölgesel Amatör Lig, 3. Grup temsilcilerinden Haçkaspor ile Kelkit Belediye Hürriyetspor arasında oynanan müsabaka sonrası çıkan olaylarda Haçka Spor takımının taraftarları müsabakayı yöneten hakemimiz Burak ALTINEL ve Yardımcı hakemlerimize karşı kötü söz eyleminde bulunup, darp, şiddet ve fiili saldırı gerçekleştirmişlerdir.

Kendisine taraftar diyen ama bu sahalarda asla yeri olmayan bu tür kişiler (Holiganlar) temizlenmedikçe futbolun geleceğinden bahsedemeyiz.

Bizler, hakem camiası olarak, her zaman futbolun Fair Play ilkeleri içerisinde oynanmasını sağlamaya çalışacağız.

Futbol sevgi, barış, dostluk ve kardeşliktir.

Gelişen olaylar sonucunda bu tür seviyesiz ve fütursuzca yapılan saldırıyı gerçekleştiren kişileri TFFHGD Kayseri Şubesi olarak, Hakemlerimiz adına şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Hakemlerimize geçmiş olsun dileklerimizle; her zamanki hakkaniyet ve disiplinden taviz vermeden bu olaya adı karışanlarla ilgili idari ve yasal işlemlerin yürütülmesinin sonuna kadar takipçisi olacağız.

Spor Kamuoyuna Saygı ile duyurulur.

TFFHGD Kayseri Yönetim Kurulu

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık