Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

KOŞU EKİBİNE KİM DUR DİYECEK?

3 yıl önce
2.072 kez görüntülendi

KOŞU EKİBİNE KİM DUR DİYECEK?

Sezon başından beri Merkez Hakem Kurulu tarafından gerçekleştirilen atletik testlerde koşu ekibiyle ilgili çok sayıda şikayet geliyordu. 2009 yılından bu yana görevde bulunan ve birçok MHK’yle birlikte çalışan Prof. Dr. Ali Kızılet sorumluluğundaki koşu ekibinin tutumları nedeniyle birçok hakem de kariyerlerini noktalamış ve camiaya küsmüştü. Göreve geldiği ilk yıllarda il hakem kurullarından faydalanan ve kurul üyeleriyle birlikte atletik testleri gerçekleştiren Kızılet’in daha sonra farklı isimlerden oluşturduğu ekip birçok kez tepkilerin odağı haline gelmişti. Hatta aynı ekip bu sezonun başında 1. Bölge klasman koşularında yardımcı hakemlere hakemler için geçerli süreleri uygulamış, bu sebeple bazı klasman yardımcı hakemleri başarısız olup aylarca maç alamamıştı.

MHK 1. Bölge kapsamındaki illerin klasman hakemleri için bugün İstanbul Maltepe’deki atletizm pistinde gerçekleştirilen atletik testlere de yine koşu ekibi damgasını vurdu. Tuğba Kızılet Bozdoğan yönetiminde sabah saatlerinde başlayan atletik testler, MHK Başkanı Sabri Çelik’in de orada bulunduğu saatlerde hiçbir problem olmadan ilerlerken Çelik’in ayrılmasından sonra tüm ekibin hakemlere karşı oldukça sert bir tavır takındığı görüldü. Ardından yaşanan bir olaysa tartışmaların fitilini ateşledi. Kadın hakemlerin koşusu sırasında İstanbul Bölgesi Kadın Bölgesel Hakemi Elif Köroğlu’na zamanında çizgiye bastığı halde ihtar verilmesi üzerine yaşanan tartışmaya İstanbul İl Hakem Kurulu Başkanı Yaşar Filiz ve kurul üyeleri de dahil oldu. Bu sırada ekip üyeleriyle yaşadığı tartışma nedeniyle koşuyu bırakan Elif Köroğlu da sezon sonuna kadar maç alma hakkını kaybetmiş oldu. Bu olayın haricinde yine çok sayıda klasman hakem ve yardımcı hakemiyle kadın hakemlerin birçoğunun atletik testi bıraktı veya başarısız oldu. Bilindiği gibi bu tutum sebebiyle Kadın FIFA Yardımcı Hakemi Betül Nur Yılmaz yıllardır atletik testlere Tuğba Kızılet Bozdoğan yönetimindeki ekibin görevli olmadığı yerlerde katılıyor.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine göreve geldikleri günden bu yana birçok konuda önemli kararlar alan Merkez Hakem Kurulu’nun atletik test ekibiyle ilgili bir yaptırım uygulayıp uygulamayacağı merakla bekleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık