Reklam
DOLAR: 15.6 TL
EURO: 16.2 TL

HAKEM DÜNYASI 1 AY ÖNCE AÇIKLAMIŞTI: MHK RİVA’DAN TAŞINDI!

3 yıl önce
340 kez görüntülendi

HAKEM DÜNYASI 1 AY ÖNCE AÇIKLAMIŞTI: MHK RİVA’DAN TAŞINDI!
Reklam

HAKEM DÜNYASI 1 AY ÖNCE AÇIKLAMIŞTI: MHK RİVA’DAN TAŞINDI!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Beylerbeyi’ndeki tesisleri, yenileme çalışmalarının ardından hizmete açıldı. Geçmişte TFF’nin birçok birimine evsahipliği yapan tesiste bundan sonraki süreçte de MHK, PFDK, Tahkim Kurulu, Etik Kurulu, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu ve Temsilciler Kurulu hizmet verecek. Böylelikle TFF’nin alt birimleri olan bu kurullar daha bağımsız hale gelmiş olacak.

Dün gerçekleştirilen açılış törenine TFF Başkanı Hüsnü Güreli ve TFF eski Başkanı Yıldırım Demirören‘in yanı sıra TFF Yönetim Kurulu üyeleri, diğer kurulların başkan ve üyeleri, kulüp temsilcileri, siyasiler ve spor basınının temsilcileri katıldı.

GÜRELİ: KURULLARLA ARAMIZDA BİR BAĞ YOK!

Açılış töreninde bir konuşma yapan TFF Başkanı Hüsnü Güreli, yenilenen tesis hakkında bilgiler verirken Beylerbeyi’ne taşınan kurullarla ilgili de önemli açıklamalar yaptı. Başta son dönemde tartışmaların odağı haline gelen Merkez Hakem Kurulu olmak üzere tüm kurulların bağımsız bir çalışma düzenine sahip olduğunu belirten TFF Başkanı Güreli, “Bildiğiniz gibi TFF Yönetimi olarak Merkez Hakem Kurulu ve bağımsız yargı kurullarının bağımsız çalışma düzeniyle bizim aramızda hiçbir bağ yoktur. Bizler Yönetim Kurulu olarak bu yargı kurullarını seçtikten sonra dört yıl boyunca gözetim ve denetim yetkisini kullanmadığımız, kullanamadığımız gibi statümüz gereği, görevden el çektirme dâhil alabileceğimiz hiçbir karar yoktur.” ifadelerini kullandı.

HAKEM DÜNYASI 1 AY ÖNCE DUYURMUŞTU!

Öte yandan Merkez Hakem Kurulu’nun Riva’dan Beylerbeyi’ne taşınacağı haberini Hakem Dünyası, 13 Mart’ta “YAZARIMIZ ÜNAL AÇIKLADI: MHK, RİVA’DAN AYRILIYOR!” başlıklı haberle takipçilerine duyurmuştu. O dönem MHK’nin taşınmasıyla ilgili herhangi bir bilgi yokken TGRT Haber’de yayımlanan “Maç Yeni Başlıyor” programında bu konuya dair birbirinden önemli açıklamalar yapan kıymetli yazarımız Ömer Faruk Ünal, kulüp başkanlarının her hafta hakem kararlarıyla ilgili TFF’nin kapısını çaldığını ve TFF Yönetim Kurulu’yla aynı yerde bulunan MHK’nin de anında olaylara müdahil olduğunu belirtip bunun önüne geçmek için MHK’nin Beylerbeyi’ne taşınacağını söylemişti. Bu iddia, TFF’nin Beylerbeyi Tesisleri’ni resmi olarak açması ve kurulların buraya taşındığını açıklamasıyla gerçeğe dönüşmüş oldu. Yazarımız Ünal ayrıca bundan yaklaşık bir yıl önce Türkiye Gazetesi’nde yayımlanan “Kulüp Başkanları Riva’yı Mesken Tuttu” başlıklı yazısında da bu konuya değinmiş ve MHK’nin TFF Yönetim Kurulu’yla aynı yerde olmasını eleştirmişti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık