Reklam
DOLAR: 8.85 TL
EURO: 10.3 TL

KIYMETLİ YAZARIMIZ ALİ KUNAK’IN TÜRKİYE GAZETESİ’NDE YER ALAN DERBİYE ÖZEL YORUMU

2 yıl önce
214 kez görüntülendi

KIYMETLİ YAZARIMIZ ALİ KUNAK’IN TÜRKİYE GAZETESİ’NDE YER ALAN DERBİYE ÖZEL YORUMU
Reklam

MHK, bu derbi için şapkadan tavşan çıkarma hevesinden vazgeçerek Cüneyt Çakır’ı atadı. Hakem Cüneyt, olunca sahadaki futbolcular da top oynamayı tercih ettiler.

2. dakikada Hasan Ali ile mücadelesinde Abdülkadir Ömür; 7’de ise Pereira ile mücadelesinde bu defa Hasan Ali rakiplerinin ufak temaslarını hissedince kendilerini yere bıraktılar. İki pozisyonu da yakından izleyen Çakır tereddütsüz ve haklı olarak “devam” dedi.

21. dakikada Skrtel’in Rodallega’ya; 30’da ise Soldado’nun Sosa’ya yaptığı hareketler sarı kartlıktı.

Cüneyt Çakır, bu kartları atlamadı, ancak Jailson’un Yusuf’a yaptığı harekete de kart göstermeliydi.

36. dakikada Dirar’ın eline yerden sekip gelen pozisyon için “beklenmeyen topa devam” demesi de doğruydu.

Sadık’ın Abdülkadir Ömür ve Abdülkadir Parmak’a 59. ve 70. dakikalarda yaptığı ikisi de sarı kartlık fauller sonrası ihraç edilmesi doğru karardı.

Hüseyin ve Abdülkadir’e gösterilen kartlar da yerindeydi. Ancak 83. dakikada Valbuena kendisine faul yapan Parmak’ı itti, sarı kart görmeliydi.

90+5’te Mehmet Topal’ın şutunda top Toure’nin eline çarptı. Eli tamamen kapalı ve vücuduna yapışık olduğu için pozisyonu yakından izleyen hakem haklı olarak devam dedi.

Sonuç olarak Cüneyt Çakır müsabakayı sıkıntısız bir şekilde tamamlarken kendisini 3,5 seneden beri Trabzon maçlarından ve 2,5 seneden beri Kadıköy’den uzak tutanlara selam gönderdi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık