Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

MHK KIŞ SEMİNERİ ANTALYA’DA YAPILIYOR

2 yıl önce
207 kez görüntülendi

MHK KIŞ SEMİNERİ ANTALYA’DA YAPILIYOR
Reklam

Merkez Hakem Kurulu’nun Üst Klasman Hakemleri, Üst Klasman Yardımcı Hakemleri, Üst Klasman Gözlemcileri ile Kadın FIFA hakem ve yardımcı hakemleri için düzenlediği Kış Semineri, Antalya Belek’teki Calista Luxury Resort Otel’de yapılıyor.
5 Ocak Pazar günü başlayan seminere MHK Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg, UEFA Yardımcı Hakem Eğitimcisi Giovanni Stevanato, UEFA Gözlemcisi Jorn West Larsen ve UEFA Hakem Fiziksel Gelişim Sorumlusu Werner Helsen de katılıyor.
Seminer dahilinde hakem ve yardımcı hakemlere FIFA Atletik Testi de uygulanacak. 2020 yılı boyunca FIFA kokartı takacak hakemler için düzenlenen kokart töreni ise 7 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek. Bilindiği gibi FIFA listesinden çıkan tek isim Ümit Öztürk olurken yerine Arda Kardeşler dahil edilmişti.

9 KLASMAN HAKEMİ SEMİNERE DAVET EDİLDİ

Öte yandan Merkez Hakem Kurulu, özellikle VAR kadrosunda değerlendirmek üzere 9 Klasman Hakemi’ni de Antalya’daki Üst Klasman Hakem Semineri’ne davet etti. Seminere çağrılan 9 isim, Üst Klasman Hakemleriyle birlikte eğitim aldıktan sonra FIFA Atletik Testi’ne tabi tutulacak. Testi başarıyla geçen isimler, sezonun ikinci yarısından itibaren Süper Lig maçlarında VAR/AVAR olarak görev alacak. MHK’nin bu isimleri Üst Klasman kadrosuna alarak Süper Lig ve 1. Lig maçlarında görevlendirip görevlendirmeyeceği ise henüz netlik kazanmadı.
MHK Kış Semineri’ne davet edilen Klasman Hakemleri şu şekilde:
Abdullah Buğra Taşkınsoy (İstanbul)
Adem Cinek (Ordu)
Burak Pakkan (Ankara)
Çağdaş Altay (İstanbul)
Emre Kargın (İzmir)
Erkan Engin (Sakarya)
Mustafa Kürşad Filiz (İstanbul)
Oğuzhan Uğurlu (İstanbul)
Yakup Özhan (Gaziantep)
Hakem Dünyası olarak seminere katılan ve FIFA Atletik Testi’nde ter dökecek tüm hakem ve yardımcı hakemlerimize başarılar dileriz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık