Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

Burhan Felek yeniden açılıyor

2 yıl önce
192 kez görüntülendi

Burhan Felek yeniden açılıyor
Reklam

Birçok ünlü atletin yetişmesinde büyük rol oynayan Burhan Felek Spor Tesisi’nin 7 yıllık yenilenme ve modernizasyon süreci tamamlandı. Uluslararası standartlara getirilen İstanbul’un simge spor tesisinin açılışı, cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.

 

Yıllarca atletizme hizmet verdikten sonra 2013 yılı sonunda yenilenmesi için yıkılan Burhan Felek Spor Kompleksi’nin kurdelesini cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kesecek. İlk açılışı 1995’te yapılan ve birçok önemli yarışmaya ev sahipliği yapan Burhan Felek Spor Kompleksi, 2013’te yenilenme sürecine girmişti. Tesis 7 yıllık aranın ardından İstanbul’da yeniden özellikle de atletizmin kalbi olmak için gün sayıyor. Modernizasyon süreci sonrası, uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak düzeye getirilen tesiste yok yok… Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF) standartlarında doğal çim saha ve 8 kulvarlı atletizm pistinin yanı sıra, 60 metre uzunluğunda 5 kulvarlı ısınma pistiyle 1800 metrekare kapalı atletizm salonunu içinde barındıran tesiste, 2 bin 425 seyircili kapalı tribün de bulunuyor.

 

Tesis 7/24 açık olacak

Bakan Kasapoğlu, tesisleşmenin, sporu tabana yayma noktasında çok önemli olduğunu, ancak spor kültürünü yaygınlaştırmak ve her yaştan herkesin daha fazla spor yaptığı Türkiye hedefine ulaşmak için bu tesislerin aktif kullanılması gerektiğini vurgulayarak “Bu tesisleri 7 gün 24 saat esasına göre açık hale getirdik. Vatandaşlarımız, günün hangi saatinde spor için müsaitlerse, gidip o zaman spor yapabilecekler. Spor yapmak için zaman bulamıyorum gibi bir mazereti de bu şekilde ortadan kaldırmış olduk.

Ahmet Erdoğan’ da Açılışta!

Kompleksin temelinden itibaren her aşamasında emeği geçen, yeri geldiğinde taş taşıyarak inşaatın tamamlanmasına katkı sağlayan ve yıllardır her hakem toplantısında bunu dile getirmekten çekinmeyen Eski MHK Üyesi Ahmet Erdoğan’ın da açılış törenine katılacağı öğrenildi.

Öte yandan TFFHGD İstanbul Şubesi’nin merhum başkanı Oğuz Uğurlu döneminde yapılan protokolle Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne tanınan bazı imtiyazlar sonucu hakemlerin, Burhan Felek Atletizm Pisti’nden faydalanması ve antrenmanlarını orada yapmaları sağlanmıştı. Pistin yeniden hizmete açılmasıyla birlikte protokoldeki bu maddenin geçerliliğini koruyup korumayacağı da hakem camiası içerisinde merak konusu oldu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık