Reklam
DOLAR: 15.6 TL
EURO: 16.2 TL

ARICI, FRANSIZ HAKEME DE SAHİP ÇIKACAK

2 yıl önce
215 kez görüntülendi

Fransa Futbol Komitesi Disiplin Kurulu, Fransa Ligue 1’de 1 Şubat’ta Nimes oynadıkları 22. hafta maçında hakemi iten Monaco takımının futbolcusu Gelson Martins’e 6 ay futboldan men cezası verdi. Monaco kulübü, Portekizli oyuncunun aldığı cezanın duyurulmasının ardından kararın ağır olduğunu belirten bir açıklama yayınladı. Ancak camia içerisinde dolaşan haberlere göre TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı, çevresindekilere bu cezanın az olduğunu söyleyip “Aynı olay Türkiye’de yaşanmış olsa 6 ay yerine 6 yıl verdirirdik” dediği iddia ediliyor.

 

Her fırsatta hakemlerin hakkını savunan ve onları korumak adına sahip olduğu siyasi gücü de kullanmaktan çekinmeyen Genel Başkan Arıcı’nın Fransa Futbol Federasyonu’nun bu kararından duyduğu rahatsızlık nedeniyle bir takım girişimlerde bulunduğu da iddia edildi. Kendisi gibi TFF bünyesinde çalışan, Dış İlişkiler Kurulu Üyesi olarak görev yapan kızıyla irtibata geçen Arıcı’nın Fransız hakeme de sahip çıkmak istediği öne sürüldü. İddiaya göre kızı vasıtasıyla Fransa Futbol Federasyonu yetkilileriyle görüşmek isteyen Arıcı, hakemi iten futbolcuya verilen cezanın artırılmasını isteyecek.

 

Arıcı’nın yalnızca Türkiye’deki değil dünyanın her yerindeki hakemlere sahip çıkmak üzere bu tarz adımlar atması, camia içerisinde büyük bir mutlulukla karşılandı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık