Reklam
DOLAR: 8.85 TL
EURO: 10.3 TL

TRABZONSPOR’UN ‘ARICI’ ÇIKIŞI, GENEL MERKEZ’İ HAREKETE GEÇİRDİ

1 yıl önce
145 kez görüntülendi

TRABZONSPOR’UN ‘ARICI’ ÇIKIŞI, GENEL MERKEZ’İ HAREKETE GEÇİRDİ

Trabzonspor’dan TFFHGD Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı ile ilgili yapılan açıklama sonrası Genel Merkez’de hareketli saatlerin yaşandığı iddia edildi.

Hafta sonu oynanan Gaziantep FK – Trabzonspor maçı sonrası bordo-mavili ekipten Hakem Halis Özkahya ve MHK hakkında yapılan itham dolu açıklamalar sonrası MHK Başkanı Zekeriya Alp, yazılı bir açıklama yapmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesi üzerinden Trabzonspor Kulübü’nün iddialarına sert bir yanıt veren MHK Başkanı Alp, söz konusu açıklamayı ‘mesnetsiz’ olarak nitelemiş ve konunun hukuki anlamda takipçisi olacaklarını bildirmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından geçtiğimiz gün TFFHGD Yönetim Kurulu imzasıyla bir açıklama yayımlanmış ve MHK Başkanı Zekeriya Alp’e destek vererek hakemlerin arkasında durmuştu.

TRABZONSPOR’DAN ARICI’YA TAŞ!

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı Abdurrahman Arıcı’nın derneğin resmi internet sitesinde MHK Başkanı Zekeriya Alp’in Trabzonspor’a yönelik açıklamalarına destek vermesine ve aynı açıklamanın içerisinde “ahlak ve etik değerlerden” bahsetmesine sert bir tepki geldi. Karadeniz ekibinin Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Hayırlıoğlu tarafından yapılan açıklamada “Bize sözüm ona ahlak ve etik dersi vermeye çalışan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı Abdurrahman Arıcı önce kendine baksın!” ifadeleri kullanıldı.

“KIZININ FUTBOL AİLESİNE GALİZ KÜFÜRLER ETMESİNE GÖZ YUMAN ADAM…”

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hayırlıoğlu tarafından kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamanın devamı şu şekilde:

“Başkan Yardımcımız Ertuğrul Doğan’ın açıklamalarından sonra MHK Başkanı Zekeriya Alp, tarihte görülmemiş bir biçimde TFF’nin resmi sitesinden kulübümüze karşı bir açıklama yayınladı. Bu açıklamanın, bugün Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği’nin resmi internet sitesinde de kullanıldığına şahit olduk. Sadece kullanılmakla yetinilmemiş aynı açıklamanın içerisinde kulübümüze karşı sözüm ona ahlak ve etik değerlerden dem vurulmuş, ayrıca yine kulübümüz mahkemeye verilmekle tehdit edilmiştir! Şu anda halen Türkiye Futbol Federasyonu’nda resmi görevli olan kızının futbol ailesine galiz küfürler etmesine göz yuman bir adam (!) bize ahlak ve etik dersi veremez!”

“ARICI VE ONUN GİBİ DÜŞÜNENLER FUTBOL AİLESİNDEN ÇIKARTILMALI”

 

“Bizler TFFHGD Başkanı olan Abdurrahman Arıcı’yı çok iyi tanıyoruz. İşte bizim bahsettiğimiz, acilen Türk futbolundan uzaklaştırılmasını ve def edilmesini talep ettiğimiz sistem ve çarkları bunlardır! Kendisini 2010 – 2011’den çok iyi tanıyoruz ve hafızalarımıza kazımış durumdayız. Kendisi şampiyonluğumuzun çalınmasının mimarlarından birisidir. Ama ne gariptir ki bu kişiler yıllardır futbol ailesinin içerisinde etkin ve yetkin konumda hayatlarını sürdürebilmektedir. Arıcı, futbol ailesine hizmet vermek yerine çeşitli kişi, grup veya zümrelerin güdümünde hareket etmiştir, etmektedir. Arıcı ve onun gibi düşünen onun gibi hizmetini veren kişilerin acilen ve büyük bir titizlikle futbol ailesinin içerisinden çıkartılması gerekmektedir. Tekrar ediyoruz; futbol ailesinin içerisinde birbirine biat kültürüyle bağlı, hiyerarşi ve özerkliğin uzağında talimatla hareket eden karanlık odaklar yer almaktadır. Bu odaklar dün olduğu gibi bugün de Trabzonspor’un alın terini, emeğini, hakkını çalmıştır. Yarın bir başkasının çalacaktır. Bu karanlık sistem ahlaksızca, alçakça, kapalı kapılar ardında gizlenerek tasarladıkları planları kulübümüzün üzerinde uygulama cüretini göstermektedir. Bu yapı acilen dağıtılmadığı sürece futbolumuzda ahlaktan ve adaletten bahsetmek mümkün olamayacaktır.”

GENEL MERKEZ HAREKETE GEÇTİ

Bordo-mavili kulübün Abdurrahman Arıcı’yı hedef alan bu sert açıklamasının ardından TFFHGD Genel Merkezi’nde hareketlilik yaşandığı öne sürüldü. İddialara göre TFFHGD Genel Merkezi, Trabzonspor’un hedef tahtasına koyduğu Arıcı’nın geleceğini görüşmek üzere olağanüstü bir toplantı yapmayı planlıyor. İlerleyen yaşı nedeniyle talimatlar gereği önümüzdeki yıl yapılacak seçimde yeniden aday olamayacak Arıcı’nın Ocak ayına kadar görevde kalmasının doğru olup olmayacağının tartışılacağı da ileri sürüldü. Konuyla ilgili ne tür gelişmeler yaşanacağı merakla bekleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık