Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

HAKEMLER, GÖZLEMCİ VE TEMSİLCİLER İNSAN DEĞİL Mİ?

2 yıl önce
263 kez görüntülendi

HAKEMLER, GÖZLEMCİ VE TEMSİLCİLER İNSAN DEĞİL Mİ?
Reklam

 

Yaklaşık 3 ay önce Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan ve aradan geçen zamanda tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, 11 Mart’ta ilk kez ülkemizde de görülmüştü. O tarihten sonra ülke genelinde çok sıkı tedbirler alınırken 13-16 Mart tarihleri arasına denk gelen Süper Lig 26. Hafta maçları ve diğer liglerimizdeki karşılaşmalar seyircisiz oynanmıştı. Birkaç ülke hariç Avrupa ve dünyanın her yerinde maçların ertelendiği günlerde ülkemizde liglerin devam etmesi, başta futbolcular ve teknik adamlar olmak üzere herkesin tepkisini çekmişti.

 

FATİH TERİM UYARMIŞTI

 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ligin 26. Haftasında seyircisiz oynadıkları Beşiktaş derbisinin öncesinde ve sonrasında yetkililere seslenerek “Benim futbolcularımın, burada görev yapmak zorunda olan insanların canı yok mu?” cümlesiyle maçların devam etmesine tepki göstermişti. Tecrübeli teknik adamın geçtiğimiz günlerde koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamasıyla tartışmalar daha da alevlendi.

 

TFFHGD VE ARICI’DAN SES YOK

Fatih Terim’in yanı sıra Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın da test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine sarı-kırmızılı ekibin yönetici, teknik adam ve futbolcu kadrosunun tamamına koronavirüs testi yapıldı. Ardından Galatasaray’ın son maçta karşılaştığı Beşiktaş Kulübü de tüm ekibini teste soktu. Ayrıca Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), TFF’ye başvuruda bulunarak Galatasaray-Beşiktaş maçında görev yapan tüm gazetecilere koronavirüs testi yapılmasını talep etti. Ancak kendisi de doktor olan ve 69 yaşında olduğu için risk grubunda bulunan TFFHGD Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı’dan konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Hem Temsilciler Kurulu Başkanı hem de TFFHGD Genel Başkanı olan Arıcı’nın, söz konusu müsabakada görev yapan hakem ekibi, gözlemci ve temsilciler için bir girişimde bulunup bulunmadığı merak konusu oldu.

 

HAKEMLER, GÖZLEMCİ VE TEMSİLCİLER İNSAN DEĞİL Mİ?

Saha içerisinde görev yapan neredeyse tüm isimlere koronavirüs testi yapılırken kendisi de sağlıkçı olan Hakem Abdulkadir Bitigen ve ekibi, Eski MHK Başkanı olan Gözlemci Sabri Çelik ve müsabakanın dört temsilcisi, gerek saha içinde gerek tribünde gerekse soyunma odası koridorlarında Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak’la aynı ortamda bulunmak durumunda kaldılar. Ancak birçok kişi ve kurum maçların ertelenmesi yönünde taleplerini belirtirken bu yönde hiçbir açıklama yapmayan, hem hakemlerin hem de temsilcilerin başında olduğu halde her iki kurumu da riske atan Dr. Abdurrahman Arıcı’nın, koronavirüs testi pozitif çıkan iki isimle aynı ortamda bulunan müsabaka görevlileri için test, karantina veya herhangi bir başka tedbir alınması için ne tür girişimler yapacağı merakla bekleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık