Reklam
DOLAR: 15.6 TL
EURO: 16.2 TL

MHK Başkanı Alp: Hiçbir hakemde koronavirüs bulgusuna rastlanmadı

2 yıl önce
195 kez görüntülendi

TRT SPOR’a özel açıklamalar yapan Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, şu ana kadar hiçbir hakemde dünyayı ve ülkemizi etkileyen koronavirüsün belirtilerine rastlanmadığını söyledi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim ve Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak’ta tespit edilmesi, futbol camiasını tarafından derin üzüntü ile karşılandı.

Özellikle 15 Mart’ta seyircisiz oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisi sonrasında bu talihsiz olayın meydana çıkması, o gün statta görev yapan birçok isimde de koronavirüs görülme şüphesini doğurdu.

Bu kişiler arasında karşılaşmanın hakemi Abdulkadir Bitigen ve yardımcılarıyla, mücadelenin gözlemcisi ve temsilcisi de yer alıyordu.

Konu hakkında TRT SPOR yorumcusu Alp Pehlivan’a açıklamalarda bulunan MHK Başkanı Zekeriya Alp, şu ana kadar hiçbir hakem, gözlemci ya da temsilcide koronavirüs belirtilerine rastlanmadığını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu’nun tüm isimlerle iletişim halinde olduğunu belirten Alp, “Herkes izole bir şekilde evinde. Kimsede semptomlara rastlanmadı. Kontrollerimiz devam ediyor” ifadesini kullandı.

MHK Başkanı Zekeriya Alp sadece Galatasaray-Beşiktaş derbisinde görevli isimlerle değil, 26’ncı haftada görev yapan tüm hakem, gözlemci ve temsilcilerle sürekli bilgi alışverişinde olduklarını belirtti.

Alp, kimsede belirti olmadığı için şu ana kadar test yapılmadığını ancak en küçük bir bulgunun ortaya çıkması halinde gerekli işlemlerin yapılacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: TRT SPOR

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık