Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

Siyaset A.Ş.

HAKEM CAMİASI BUNU DA GÖRDÜ!

 

Daha evvel Türkiye Futbol Federasyonunun üst kademelerindeki yöneticilere çeşitli yöntemlerle ‘yaranmaya çalışan’ hakem yöneticilerine birçok kez şahit olan camia, bu kez bambaşka bir isme yönelik ‘jestle’ gündeme geldi.

Sezon başında atanan Merkez Hakem Kurulunda 1. Bölge Sorumlusu olarak görev yapan Ahmet Şahin’in bir milletvekilline doğum günü dolayısıyla gönderdiği çiçek ve üzerine yazdığı not, adeta görenleri şaşkına çevirdi.

 

Geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından berber esnafının yaşadığı sorunları değerlendirdiği bir video paylaşan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un oturduğu koltuğun yanı başında duran ve özenle hazırlanmış çiçeğin üzerinde “Ahmet Şahin – MHK Üyesi” imzası ve kalın puntolarla yazılmış “Türkiye’nin Gururu” notunun yer alması dikkatlerden kaçmadı. Enginyurt’un doğum gününü kutlamak üzere gönderilen bu çiçeği, deneyimli siyasetçinin de gururla başköşede sergilediği görüldü.

Yıllardır genç hakemlere siyasetten uzak durmaları gerektiğini, camiayı küçültecek davranışlarda bulunmamalarını öğütleyen ve hakemlerin başındaki kurum olan MHK’nin, Türkiye’nin lokomotifi olan 1. Bölge’den sorumlu üyesinin yaptığı bu davranış, akılları karıştırdı. Bir siyasetçiye şirin görünmek adına böyle bir ‘jest’ yapan Şahin’in, gönderdiği çiçekte özellikle “MHK Üyesi” imzasını kullanması ise tepki çekti.

BU İLK DEĞİL

 

Hakem camiasında geçmiş dönemde de buna benzer olaylar yaşanmıştı. Ancak bundan önce hakem camiasından isimlerin ‘jest’ yaptıkları kişiler genellikle TFF Başkanı veya Yönetim Kurulu üyeleri olduğu iddia edilmişti. Camia; TFF Başkanı’na takım elbise alanları da, TFF Yönetim Kurulu üyelerine yurt dışından alkol getirenleri de, TFF yöneticilerini tatil bölgelerindeki yazlıklarında ağırlayanları da, onlara Kıbrıs turu yaptırıldığı iddialarını duymuştu.Ancak ilk kez hakem camiasından bir ismin, hem de bu kadar yetkili bir ismin bir siyasetçiye bu şekilde ‘jest’ yaptığına şahit olduk.

 

“Merkez Hakem Kurulu”nun adını şahsi ve siyasi amaçlarına alet eden Ahmet Şahin’e TFF Yönetim Kurulunun ve MHK Başkanının bir yaptırımda bulunup bulunmayacağı merakla bekleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık