Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

ASKF YİNE DERNEK İLE İL HAKEM KURULU’NU KARIŞTIRDI !!!

2 yıl önce
368 kez görüntülendi

ASKF YİNE DERNEK İLE İL HAKEM KURULU’NU KARIŞTIRDI !!!

 

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF), koronavirüs salgını nedeniyle hakemlere maske dağıtma kararı aldı. Merkez Hakem Kurulu 1. Bölge Sorumlusu Ahmet Şahin, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez vasıtasıyla hakemler için maske temin etti.

 

Bu karar camia içinde olumlu karşılansa da uygulama aşamasında yapılan tercih yine kafaları karıştırdı.

İstanbul İl Hakem Kurulu’ndan hakemlere gelen mesajda, İASKF’nin gönderdiği maskelerin, kurul tarafından dağıtılacağı belirtildi. Dağıtım işlemi için yine İHK tarafından belirlenen genç hakemlerin görevlendirildiği bilgisi de mesajda yer aldı. Bunun üzerine akıllara “İASKF, böyle bir işlem için; görevi hakemlere sosyal anlamda destek vermek olan TFFHGD İstanbul Şubesi yerine hangi maksatla maç atamalarından sorumlu İl Hakem Kurulu’nu tercih etti?” sorusu gelmişken; cevabını reklam karşılığı haber yapan sözde hakem sitesinde bulduk.

Daha önce TFFHGD İstanbul Şube Başkanlığı yapan, TFFHGD Genel Merkez Yönetimi’nde üst düzey görev alan, MHK’ye dernek ve siyaset sayesinde girdiği bilinen Ahmet Şahin’in derneği hiçe sayarak bu görevi İl Hakem Kurulu’na vermesi, 2021 yılında yapılacak seçimlere bir yatırım olarak değerlendirildi. Tüm ülkenin salgınla mücadele ettiği böylesine hassas bir dönemde Şahin ve İstanbul İHK’nin maske dağıtımını siyasete dökmesi ise camia içinde büyük tepkiyle karşılandı.

GENÇ HAKEMLER NEDEN RİSKE ATILIYOR?

Bununla birlikte maskelerin dağıtımı sırasında onlarca hakeme görev verildiği de öğrenildi. “Evde Kal” çağrılarına uymanın hayati önem taşıdığı bugünlerde genç hakemlerin sağlığını riske atarak onları kapı kapı dolaştıran İl Hakem Kurulu da tepkilerin odağı haline geldi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık