Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

MAVİ sadece bir renk değildir

12 ay önce
173 kez görüntülendi

MAVİ sadece bir renk değildir!

Yıllardır en üst seviyede düdük çalan Üst Klasman Hakemi Fırat Aydınus, Süper Lig’de şampiyonun belli olduğu Göztepe – Beşiktaş karşılaşmasıyla birlikte yeşil sahalara veda etti.

Mevcut Merkez Hakem Kurulu Talimatı doğrultusunda yaşı gereği hakemlik kariyeri sona eren Aydınus’un vedası yazılı, görsel ve sosyal medyada büyük üzüntüyle karşılandı. Futbol yorumcuları ve yazarların yanı sıra binlerce futbolsever, talimat değişikliği yapılarak tecrübeli hakemin göreve devam etmesi gerektiğini belirtti.

FIRAT AYDINUS KİMDİR?

1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Fırat Aydınus, 1993 yılında hakemliğe başladı. İlk profesyonel müsabakasına 1996 yılında çıkan başarılı hakem, 2003 yılında Süper Lig Hakemliğine yükseldi. 17 Ağustos 2003’teki Elazığspor – Konyaspor müsabakasıyla birlikte Süper Lig’de ilk kez düdük çalan Aydınus, 3 yıl sonra FIFA kokartı takmaya hak kazandı ve uzun yıllar boyunca ülkemizi Avrupa’da da temsil etti. Kariyeri boyunca 34’ü derbi olmak üzere yurt içinde toplam 573, yurt dışında ise 25 profesyonel müsabakada görev yapan Fırat Aydınus, mevcut talimattaki 47 yaş sınırı dolayısıyla Beşiktaş’ın şampiyonluğunu ilan ettiği Göztepe karşılaşmasıyla birlikte hakemlik kariyerini noktaladı.

18’i en üst kademede olmak üzere 28 yıldır Türk hakemliğine büyük bir başarıyla düdük çalan, genç nesillere daima ortak olan ve gerek camia içerisinde gerekse camia dışından herkesin takdirini kazanan Fırat Aydınus hocamıza bugüne kadarki emekleri için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, kariyerinin bundan sonraki bölümünde başarılar diliyoruz.

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık