Reklam
DOLAR: 15.6 TL
EURO: 16.2 TL

İSTANBUL YOLU AÇTI, DARISI DİĞERLERİNİN BAŞINA

11 ay önce
112 kez görüntülendi

Covid-19 salgını nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıldır amatör liglerin oynanmaması, ülkemizde amatör futbola hizmet eden yöneticileri, teknik adamları ve oyuncuları her anlamda olumsuz etkiledi.

En büyük futbol emekçilerinden olan hakem ve gözlemciler de bu süreçten olumsuz etkilendi. Camianın vize dönemi geldiğinde sezon boyu tek kuruş gelir elde edemeyen hakem ve gözlemciler vize işlemleri için kara kara düşünürken ilk hamle Merkez Hakem Kurulu’ndan geldi. MHK Başkanı Sayın Serdar Tatlı, TFF yönetimi ile görüşüp vize bedellerinin alınmamasını sağladı.

TFFHGD Genel Merkezi de vize bedellerinin alınmayacağını duyurdu ancak ‘Kart Bedeli’ adı altında yine ücret talep ederek hakem ve gözlemcilere yardım eder‘MİŞ’ gibi yaptı. Genel Merkezin bu hamlesi, hakem ve gözlemcilerin beklentilerini karşılamadı. Ancak Genel Merkezin bu hamlesine karşın duyarlı şubeler kendi içlerinde çözüm aramaya başladılar. Şubeler, kendi göbeklerini kendileri kesecekler.

Vize döneminde hakemlerin en fazla para harcadıkları kalem olan ‘sağlık raporu’ olayına el atan şubelerin sayısı gün geçtikçe arttı. Normal şartlarda sağlık raporu için 500 TL civarında bir bütçe gerekirken şubeler bireysel çalışmalar ile indirimli anlaşmaları art arda açıklamaya başladılar. TFFHGD İstanbul Şubesi ise bu işi bir adım öteye taşıdı ve öyle bir hamle yaptı ki: Ücretsiz sağlık raporu hamlesi… TFFHGD İstanbul Şubesi’nin bu girişimi, diğer şubelere de yol gösterdi ve TFFHGD Adana Şubesi hakemlerin yanında olduğunu belirterek ‘ücretsiz sağlık’ raporu ile ilgili bir duyuru yayımladı. Bu vesile ile başta TFFHGD İstanbul Şube Başkanı Süleyman Abay ve yönetimi ile TFFHGD Adana Şube Başkanı Tülay Tapçi ve yönetimini tebrik ediyoruz. Bu örneklerin diğer şubelere de yol göstermesini temenni ediyoruz.

Bu arada bir de eleştirimiz olacak: Türkiye’nin 81 ilinde örgütlenmiş, binlerce üyesi bulunan TFFHGD Genel Merkezi’nin, hakemlerin bu zor günlerinde yanınday’MIŞ’ gibi yapmasını doğru bulmadık. Oysaki kendisi de bir BAŞHEKİM olan, Genel Başkan olduktan sonra hemen hemen her yıl 1 ayını hastanede yatarak geçiren Sayın Abdurrahman Arıcı’nın sağlık raporu işini kolaylıkla halledebileceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık