Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

Süleyman Abay Kimlerin Ayağına Bastı…

10 ay önce
96 kez görüntülendi

Bugün TFFHGD İstanbul seçimleri var 2018 yılında yapılan TFFHGD İstanbul seçimlerini ezici bir çoğunluk ile  sayın Süleyman Abay kazanmıştı. O günden bugüne kadar iyi yada kötü sayın  Süleyman Abay TFFHGD İstanbul şube başkanlığı yaptı.

Dün itibari ile TFFHGD İstanbul şube üyelerine bir veda mesajı gönderdi.  Gönderdiği bu veda mesajı bazı kişilerin ayağına basmış olacak ki sesler farklı yerlerden geldi. Bir önceki dönem ile ilgili genel merkezin bir şikayeti vardı. Mahkeme bu şikayet ile iligli “KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA” dair bi karar verdi karar metni aşağıda

Sayın Süleyman Abay üyelere gönderdiği veda mesajında:

Kıymetli üyelerimiz;
Öncelikle hepinizden özür dilemek istiyorum çünkü temmuz ayında, böyle sıcak bir havada Genel Kurul yaparak sizleri zor durumda bırakıyoruz ancak bu konuyla ilgili detayları da bilmenizi istiyorum. Seçim gününü belirlerken pandemi tedbirleri kapsamındaki sokağa çıkma kısıtlamasının saatini de hesaba katarak 15.00’te yapmayı uygun görmüştük. Ancak biz seçim tarihi ve saatiyle ilgili açıklamayı yaptıktan günler sonra Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklama ile bugünden itibaren sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırılacağı duyuruldu. Bunun üzerine ben de her iki adayla görüşerek seçimi daha geç bir saatte yapmayı önerdim. Bu önerimi Sayın Adil Uçankan kabul ederken Sayın Yaşar Filiz ise reddetti. Yani her ne kadar yasal olarak 15.00’te başlamamız gerekse de sizleri mağdur etmemek adına çözüm önerimi sundum. Fakat Sayın Yaşar Filiz bunu kabul etmedi. Yani biliniz ki bu olayda biz sizler için elimizden geleni yaptık ancak bu sıcakta buraya getirilmenizi önleyemedik. Ben yine de bu durumdan dolayı siz değerli üyelerimizden kendi adıma tekrar özür diliyorum.
Göreve geldiğimiz 2018 yılının Ocak ayından bu yana aradan geçen yaklaşık 1,5 yılı pandemi döneminde olmak üzere 3,5 yıl boyunca daima TFFHGD İstanbul Şubesi’nin “sosyal bir örgüt” olduğu bilinciyle hizmet etmeye çalıştık. Bu yolda bizler camiamızın duayenlerinden aldığımız hakemlik terbiyesi ile görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık. 3,5 yıl önce, seçim sürecinde asla klasman, maç verdirme gibi hizmet alanımızda olmayan ve gerçekleştiremeyeceğimiz vaatlerde bulunmadık, asla böyle bir misyonumuz da olmadı. Şahsım adına zaten karakterim gereği kendimi, söz verdiğim bir şeyi yapmak zorunda hissederim. Dolayısıyla asla insanları kandırarak bir oy talebi içerisine girmedik. Unutmamalıyız ki hepimiz, çok ciddi ve hassas bir camiayı temsil etmekteyiz. Görevi, sahada adalet dağıtmak olan bir camiayı… Davranışlarımızın ve söylemlerimizin de buna uygun olması, camiamıza halel getirecek doğrultuda olmaması gerekir. Biz de bu çerçevede vaatlerimizi yerine getirmek için tüm gayretimizle çalıştık. Bununla birlikte şubelerin görev ve yetkileri sınırlıdır. Birçok konuda Genel Merkez yetkilidir. Üyelerimize vaatlerde bulunurken çok dikkat etmemiz gerekir.
Türk hakemliğinin lokomotifi olan İstanbul’da böylesine önemli bir derneği temsil ettiğimiz süre içerisinde bize karşı tavır alanlar olsa da asla ayrımcılık yapmadan hizmetlerimizi gerçekleştirdik. Bu süreçte kişi ve kurumlara değil, üyelerimize hizmet ettik. Görev süremiz boyunca üyelerimizin menfaati için çalıştık. Yaklaşık 3,5 yıllık bu süre zarfında asla ayrım yapmadan, her üyemize eşit mesafede olarak çalışmalarımızı sürdürdük. Son 1,5 yılda pandemi nedeniyle maalesef etkinlik yapamadık. Fakat bu süreçte gerek profesyonel liglerde görev alan hakem ve gözlemcilerimiz gerekse İHK’nun yapmış olduğu atletik testlerde üyelerimize hazırladığımız maske, dezenfektan, kolonya v.b. ürünlerden oluşan hijyen kitlerini dağıttık. 60 yaş üstü gözlemcilerimiz, eski hakem hocalarımız ve bu zor günlerde yapmış olduğumuz duyuru sonrası bize başvuran ihtiyaç sahibi üyelerimize ramazan kolilerini ulaştırdık. Geldiğimiz noktada, TFFHGD İstanbul Şubesi için yeni bir seçimin arifesindeyiz. Bu seçimin şimdiden derneğimize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Pandemi koşullarını göz önünde bulundurarak seçimin en sağlıklı ve ulaşımı en rahat yerde yapılması için oldukça hassas davrandığımızın bilinmesini isterim. Zira üyelerimizin sağlığı, bizim için her şeyden önce gelir. Bu nedenle en doğru mekânın Beylerbeyi Stadyumu olduğuna kanaat getirdik. Seçimli Olağan Genel Kurulumuz; 1 Temmuz Perşembe (yarın) günü saat 15:00’dan itibaren gerçekleştirilecek.
Kıymetli hakem ve gözlemcilerimiz;
Hassasiyetle altını çizmek isterim ki bu bir dernek başkanlığı seçimidir, siyasi parti seçimi değildir. Burası, sosyal bir örgüttür. Birlik beraberlik içerisinde yaşayan, birbirinin yüzüne bakan kişilerin oluşturduğu ve herkesin eşit olduğu bir yapıdır. Fakat bazı üyelerimizden duyduklarımıza göre dernek başkanlığı için aday olan arkadaşlarımızın beraber çalıştıkları birtakım insanlar ki bunların isimlerini bilmekteyim; derneğimizin insanları ayrıştırdığı, dernek paralarının bazı kişilere verildiği gibi asılsız iddiaların yanı sıra bizleri çeteci olarak göstermeye çalışıp, karalayarak çeşitli yalanlara ve iftiralara başvurmaktadır. Para karşılığı internet sitesinde yazı yazdırıp bizi çete olarak gösteren ve 30 dakika sonra site sahibi tarafından okunmadan yayınlanan metni hemen değiştirip çete ibaresini değiştirmiştir. Hakemlik etiği ve davranışlarına yakışmayacak hareketlerde bulunan bu kişiler acaba aynaya bakıp gerçek yüzlerini görebiliyorlar mı? Görev süremiz boyunca çeşitli internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında TFFHGD İstanbul Şubesi hakkında Genel Merkezimiz tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu gibi birçok iftirayla karşılaştık. Öncelikle şunu net bir şekilde belirtmeliyim ki ben ve yönetim kurulum, bu konular hakkında yalnızca ve yalnızca üyelerimize hesap veririz, başka hiç kimseye verecek hesabımız yoktur. Konunun aslına gelecek olursak; bugüne dek derneğimiz, TFFHGD Genel Merkez Denetim Kurulu tarafından iki kez denetlendi. Bu denetlemelerde mevcut yönetimimiz ve geçmiş dönem ile alakalı çeşitli incelemeler gerçekleştirildi. Daha sonra geçmiş yönetimlerin usulsüz işlem yaptığı gerekçesi ile, Genel Başkanımız ŞAHSİ olarak savcılığa başvurdu. Savcılığın iki kez tüm defterlerimiz üzerinde yaptığı inceleme sonucunda ise başvurunun reddine ve herhangi bir usulsüzlük olmadığına karar verildi. Başvuruyu reddetti. O dönemde konuyla herhangi bir alakamız olmadığı halde internet sitelerinde ve sosyal medyada şahsımı ve yönetim kurulumuzu karalamak isteyen zihniyet, geçmiş yönetimin savcılık nezdinde aklanmasına rağmen bugün de hala karalama çalışmalarına devam etmektedir. O dönemde karalama yapan internet siteleri davanın reddi sonrası niye tekrar haber yapmadılar. Çünkü biz hiçbir kişi veya kurumla menfaat ilişkisinde olmadığımız için olsa gerek. Eğer bizler denildiği gibi görevi kötüye kullandıysak bugüne kadar niye Genel Merkez tarafından görevden el çektirilmedik. Bu soruyu hiç sizi arayıp iftira atanlara sordunuz mu? Aynı zihniyet, hakem ve gözlemcilerimize birtakım makam ve mevki vaatlerinde bulunuyor. Bu zihniyetteki insanların bu camia içerisinde olması beni ziyadesiyle üzerken bir yandan da bu güzide camia açısından büyük bir tehlike arz etmektedir. Bu zihniyetteki insanlara gereken cevabı verecek olan da sizlersiniz. Camiamızda birlik beraberliğin tesisi ve huzurlu bir çalışma ortamının sağlanması adına bu zihniyetteki insanlarla aynı karede, aynı çatı altında olmak ne bize ne de sizlere yakışır.
Tüm bu duygular içerisinde bir kez daha seçimimizin camiamız adına hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm adaylarımıza yürekten başarılar diliyorum. Seçimin adil bir ortamda, en sağlıklı şekilde yapılması için de elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini istiyorum. 3,5 yıllık görev süremiz boyunca bizlere destek veren, yanımızda olan, bize inanan, güvenen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.
Kalın sağlıcakla…
Süleyman ABAY
TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanı

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık