Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

İstanbul ‘ADİL’ dedi….

3 ay önce
120 kez görüntülendi

İstanbul ‘ADİL’ dedi….
Reklam

TFFHGD İstanbul Şubesi 13. Olağan Genel Kurulu, 1 Temmuz Perşembe günü (dün) Beylerbeyi Stadyumu’nda gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı seçimde TFFHGD İstanbul şubesinin yeni başkanı Sayın Adil Uçankan oldu.

Genel Kurul TFFHGD İstanbul şubesi derneğinin yaptığı planlamalar sonucu pandemi tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. Tüm delegelerin girişte HES Kodu kontrolü ve ateş ölçümünün ardından içeri alındı. Kendileri için hazırlanan akreditasyon kartları, klasmanlara göre ayrılan masalarda sosyal mesafe kuralları gözetilerek teslim edilen üyelere güvenlik kontrolü sonrası TFFHGD İstanbul şubesi  tarafından yaptırılan hediyeler dağıtıldı. Tribündeki yerlerini almadan önce yine dernek faaliyetlerinin, hizmetlerimizin ve geçmiş etkinliklerin yer aldığı sergi alanından geçen üyelere TFFHGD İstanbul şubesi tarafından kurdurulan büfede Genel Kurul sonuna kadar sandviç ve sınırsız içecek ikramı yapıldı.

DİVAN HEYETİ SEÇİMİ İKİ KEZ YAPILDI, SONUÇ DEĞİŞMEDİ

15.00’te başlaması planlanan Genel Kurul öncesi TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanı Sayın Süleyman Abay, tribündeki üyelerimizin sosyal mesafe kurallarına riayet etmesi konusunda uyarılarda bulundu. Bir süre üyelerin sosyal mesafeyi sağlaması için beklendikten sonra Genel Sekreter Sayın M. Kamil Biricik’in gündemi okumasıyla başlayan Genel Kurul’da ilk olarak Divan Heyeti için oylama yapıldı. Divan Heyeti için başkan adaylarımızdan Sayın Adil Uçankan’ın belirlediği, Sayın Mehmet Kaya başkanlığındaki liste ile Sayın Yaşar Filiz’in belirlediği, Sayın İlhan Erdem başkanlığındaki liste yarıştı. Oylama sonucunda Sayın Mehmet Kaya başkanlığındaki liste, Divan Heyeti olarak seçilip yerlerini alırken Sayın Yaşar Filiz ve ekibi sahaya girerek bu sonuca yoğun bir şekilde tepki gösterdi ve oylamanın yeniden yapılması konusunda ısrarcı oldu. Bunun üzerine Dernek Başkan Sayın Süleyman Abay devreye girerek Sayın Yaşar Filiz ve ekibini sakinleştirmeye çalıştı ve bir süre sonra TFFHGD Genel Merkez Başkanvekili Üst Klasman Hakemi Sayın Mete Kalkavan’ın da katılımıyla oyların yeniden sayılması yönünde karar alındı. Sayın Süleyman Abay ve Sayın Mete Kalkavan’ın birlikte yaptığı sayım sonucu seçilen yine Sayın Adil Uçankan’ın belirlediği, Sayın Mehmet Kaya başkanlığındaki Divan Heyeti oldu.

Divan Heyeti’nin bir kez daha yerini almasından sonra 18.01.2018 – 30.06.2021 tarihleri arasını kapsayan Dernek Faaliyet Raporu, Başkan Sayın Süleyman Abay tarafından okundu. Başkanın, konuşmasında faaliyet raporunun yanı sıra birçok konuya da değindi ve hem dernek yönetimine yönelik çeşitli iftiralarda bulunan kişilere hem de üyelere mesajlar verdi. Ardından Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Yener İnci tarafından aynı tarihler arasındaki Denetleme Kurulu Raporları okundu ve her iki rapor da üyelerimizin oylarıyla ibra edildi.

DERNEĞİN YENİ BAŞKANI SAYIN ADİL UÇANKAN OLDU

 

Dernek başkanlığı için aday olan Sayın Adil Uçankan’ın ve Sayın Yaşar Filiz’in konuşmalarının ardından oy verme işlemi başladı. Yaklaşık iki saat süren oy verme işlemi boyunca üyelere açık havada, dernek tarafından yine sosyal mesafe kuralları gözetilerek klasmanlara göre ayrılan sandıklarda tercihlerini yaptı.

Oylamanın sona ermesiyle birlikte Divan Heyeti şeffaf bir şekilde oy sayım işlemini gerçekleştirdi. Toplamda 664 üyemizin oy kullandığı seçimde 659 geçerli oyun 345’ini Sayın Adil Uçankan, 319’unu ise Sayın Yaşar Filiz aldı. Bu sonuçlarla birlikte TFFHGD İstanbul Şubesi’nin yeni başkanı Sayın Adil Uçankan oldu.

İKİ BAŞKAN ADAYINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

 

Son sandığın sayımı sırasında Sayın Adil Uçankan’ın başkanlığı netleşince bir diğer başkan adayı Sayın Yaşar Filiz, rakibinin yanına giderek onu centilmence tebrik etti. Sayın Adil Uçankan da rakibini dostane bir şekilde karşılayarak seçim sürecindeki emekleri ve çabalarından dolayı tebriklerini sundu.

Resmi sonuçların açıklanmasının ardından Sayın Adil Uçankan ve ekibi hem tribünde hem de saha içinde büyük bir sevinç yaşadı.

TFFHGD İstanbul şubesi yeni başkanı Sayın Adil Uçankan ve ekibinin toplu fotoğraf çekimi sırasında derneğin merhum başkanı, Sevgi İmparatorluğu’nun kurucusu Sayın Oğuz Uğurlu da unutulmadı. Efsane başkanın portresi, Sayın Adil Uçankan ve diğer üyelerimizin ellerinde yükselirken toplu fotoğraf çekimi de bu portrenin etrafından gerçekleştirildi.

İŞTE YENİ YÖNETİM KURULU

 

Sayın Adil Uçankan başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu Asil listesinde şu isimler yer alıyor:

Muzaffer Urlu, Murat Şahin, Nejat Sümer, Fuat Özkarabulut, Aydın Sayar, Erkan Yurtsever, Hakan Aksu, Cüneyt Taner

Yönetim Kurulu Yedek listemiz ise şu isimlerden oluşuyor:

Selim Konukçu, Kadir Cengiz, Rıfat Yağımlı, Ömer Kibiroğlu, Sercan Yalçın, Fikret Poyrazoğlu, Necmettin Ayaz, Emirhan Gürlevük, Uğur Kam

Denetleme Kurulu Üyelerimiz ise şu şekilde:

Asil: Cemal Bingül, Yener İnci, Hamit Gökay Oktav

Yedek: Zafer Şenyurt, Erkan Akçay, Vefa Kaya

 

Yeni Yönetim Kurulunun görev dağılımı, önümüzdeki günlerde yapılacak toplantının ardından belli olacak.

Bizlerde www.hakemdunyasi.com ekibi olarak TFFHGD İstanbul şubesi başkanı sayın Adil Uçankan’a Başarılar diler ayrıca seçim sürecinde yaptığı tüm vaatlerin takipçisi olacağımızı belirtiriz.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık