Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

beIN Sports Yeni Sezonda Yeni Hakem Programıyla Damga Vuracak

9 ay önce
80 kez görüntülendi

beIN Sports, yeni sezon için en büyük değişikliği hakem yorum programlarında aldı.  Eski FIFA Hakemi Bülent Yıldırım ve FIFA kokartlı eski kadın hakem Lale Orta, yeni sezonda Deniz Çoban ile birlikte kamera karşısında olacaklar. Üç eski hakem her hafta maçların teknik yorumlarının ardından birlikte çıkacakları programda haftanın hakem kararlarını birlikte yorumlayacakları Türkiye’de ilk kez uygulanacak yeni bir program formatıyla ekranlarda olacaklar. Teşbihte hata olmaz, yayıncı kuruluş böylece adeta bir MHK oluşturarak yeni sezona girmiş olacak.

Eski Hakemlerimizin özgeçmişlerine baktığımızda son derece kaliteli ve güzel bir program olacağı kanaatindeyiz.

 

Lale Orta ;

1 Ocak 1960, İstanbul doğumludur. Türk futbol oyuncusu, antrenör ve teknik direktördür. Ayrıca Türkiye’de futbol üzerine doktora yapan tek kadındır. 2020 yılında Okan Üniversitesi’nde Prof. unvanını almıştır. Avrupa’nın ilk FIFA kokartlı kadın hakemidir.

“Dünyada ve Türkiye’de futbol organizasyonları üzerine analitik bir yaklaşım” teziyle, ilk kadın futbol doktoru oldu. Türkiye’nin ilk kadın futbol takımı olan Dostlukspor’da kaleci ve kaptan olarak futbol oynadı. Türkiye’nin profesyonel futbol liglerinde antrenörlük ve teknik direktörlük yapabilecek diplomayı aldı. İlk kadın futbol antrenörü oldu. 2009’dan bu yana Okan Üniversitesinde Spor Bilimleri Bölümü başkanıdır. Sinema ve tiyatro oyuncusu Ahmet Orta ile evlidir.

Bülent Yıldırım ;

1 Mart 1972 Kayseri doğumludur, Süper ligdeki kariyeri 2003-2004 sezonu 4. haftasındaki Elazığspor-Adanaspor maçıyla başladı. Türkiye profesyonel liglerinde bugüne kadar 317 müsabakada görev aldı.

1 Ocak 2011 tarihi itibarı ile UEFA tarafından 1. kategori (Premier Category) hakemliğe yükseltildi.UEFA tarafından üst düzey müsabakalarda görevlendirilmiş, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonasında grup eleme maçlarından Ukrayna-İsveç, İtalya-İrlanda Cumhuriyeti, yarı finalde ise İspanya-Portekiz mücadelesinde çizgi hakemi olarak görev yaptı.

1990 yılındaki ÖSS imtihanında Kayseri birincisi oldu. Bülent Yıldırım, (ODDÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’ne girerek 1994 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda göreve başladı. Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı görevine kadar yükseldi.

Deniz Çoban ;

1977 yılının Nisan ayında Çorum’da dünyaya gelmiştir. Amasya Anadolu Öğretmen Lisesi’ni tamamlamış ardından, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Beden Eğitimi Öğretmeni olarak Konya’ya atanmış, Konya Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı’nda master yapmıştır.

Hakemliğe 15 Mart 1998’de Yeni Milasspor ve İzmirspor arasında oynanan maçta 2.hakem olarak başladı ve 2007’ye kadar alt liglerde görev yaptı 2005 yılında az da olsa 4.hakem olarak lig maçlarına çıkan Çoban, 23 Aralık 2007 tarihinde İBB-Gaziantepspor maçını kariyerinde ilk defa hakem olarak yönetti. 2015 yılında hakemlikten emekli olan Deniz Çoban hali hazırda yayıncı kuruluş olan beIN Sports’da yorumculuk yapmaktadır.

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık