Reklam
DOLAR: 15.4 TL
EURO: 16.0 TL

KARADENİZ DEN GÜÇLÜ ADAY! TFFHGD GENEL MERKEZ ADAYI HAMZA MISIR !

8 ay önce
320 kez görüntülendi

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Olağan Genel Kongresi 4 Eylül 2021 tarihinde yapılacak. Yapılacak olan bu kongrede mevcut yönetimin ibra edilmesiyle birlikte yeni yönetim belirlenecek ve adaylarla bir seçim gerçekleştirilecek.

Ancak TFFHGD Genel Başkanlığı seçimlerine kısa bir süre kalan Trabzonlu Eski Hakem Hamza Mısır adaylığını açıkladı.

Bilindiği üzere Trabzonspor ve Karadeniz Halkının da yoğun tepkisini çeken Dr. Abdurrahman Arıcı’nın tek aday olarak seçime girecekti.

Başkan aday adayı Hamza Mısır genel başkanlığa aday olabilmesi için 100 delegenin imzası gerekiyor. Ancak şuan için bile 250’den fazla imza topladığı biliniyor.

Hamza Mısır, 1968 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya geldi. Trabzon’da İmam- Hatip Lisesi’ni bitirdi. Ancak eğitimine asla ara vermeyen Hamza Mısır bu yıl üniversite sınavına girerek Avrasya Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünü kazandı.

Gazetecilik kariyerine 1987 yılında Karadeniz Gazetesi’nde başladı. Gazetecilik kariyerinde bir çok başarıya imza atan Hamza Mısır Sırasıyla Kuzey TV’de yöneticilik yaptı, Taka Gazetesi,Kuzey Ekspres ve sonnokta Spor Müdürlüğü görevinde bulundu.
Sürekli basın kartına sahip olan Hamza Mısır’ın fotoğraf ve maç yorumları konusunda birçok ödülü bulunmaktadır.  Hamza Mısır “Gazetecilik” mesleğinin yanında Trabzon’da çeşitli amatör kulüplerde futbol oynadıktan sonra hakemlik kariyerine adım attı.
12 yıl klasmanda düdük çalan Hamza Mısır Kariyerine bir çok başarı sığdırdı. Kariyerinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda ilk lig maçını yönetme, Barcelona maçında 4.hakemlik yapma gibi önemli görevleri de oldu. Mısır, TFF Merkez Hakem Kurulu üyeliği yanında, Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği genel merkez yöneticiliği, Trabzon Şube başkanlığı görevlerini de yürüttü. Evli ve bir çocuk babası olan Hamza Mısır, Türkiye Futbol Federasyonu’nda gözlemcilik yapmaktadır.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık